Sharp jako pierwszy wprowadza monitor 8K
6 cze 2018 09:44

LV-70X500E, profesjonalny monitor Sharp 8K o przekątnej 70 cali, jest już dostępny. Monitor o ultrawysokiej rozdzielczości jest pierwszym urządzeniem klasy 70” 8K wprowadzonym do produkcji seryjnej. Model oferuje nowoczesnym firmom i innowatorom w Europie nowy standard precyzji wyświetlania treści. Monitor objęty jest trzyletnią gwarancją Sharp ze wsparciem technicznym.

Monitor 8K ma 33 mln pikseli (7680x4320) – 4 razy więcej niż modele 4K Ultra HD oraz 16 razy więcej niż urządzenia Full HD. Monitor odtwarza obraz w rozdzielczości wyższej niż dostrzegalna przez ludzkie oko, pozwalając na przybliżanie detali obrazu we wcześniej niemożliwym stopniu.

Model LV-70X500E zapewnia wyjątkową jakość obrazu oraz dokładność odwzorowywania barw dzięki szerokiej gamie kolorów i 10-bitowej, rozszerzonej głębi. Technologia HDR (High Dynamic Range) znacznie poszerza spektrum kontrastu i kolorów, rozjaśniając obrazy tak, by dodatkowo podkreślić ich głębię.

Technologia 8K świetnie sprawdza się w zastosowaniach, które wymagają szczegółowych, dokładnych obrazów, m.in. w medycynie, projektowaniu i inżynierii. Monitory 8K mogą również zastąpić wiele urządzeń o mniejszej rozdzielczości w firmach, które przetwarzają dużą ilość informacji, np. w centrach handlowych, węzłach transportowych czy centrach kontroli.

Dzięki opracowaniu monitora 8K Sharp zmienia sposób, w jaki postrzegamy świat. Ustanawiamy nowe standardy za pomocą pierwszego profesjonalnego monitora 8K, który możesz kupić już dzisiaj, a także kamery 8K, która będzie dostępna później w tym roku. Te produkty stanowią fundament naszego środowiska 8K, które obejmuje cały proces: od tworzenia obrazu po jego dystrybucję i wyświetlanie” – komentuje Sid Stanley, general manager w Visual Solutions.

Model LV-70X500E jest dostępny już teraz u przedstawicieli Sharp i ich partnerów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sharp