Drukowane wspomnienia
12 cze 2018 14:08

12 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie platformy http://www.printed-memories.com/pl/. Portal jest częścią programu CSR realizowanego przez Ricoh we współpracy z Alzheimer’s Research: Printed Memories – Drukowane wspomnienia. Na http://www.printed-memories.com/pl/ można stworzyć kartkę ze zdjęciem symbolizującym ważne wspomnienie, która następnie zostanie wydrukowana i wysłana do odbiorcy z dowolnej części świata. Od nadawcy pobierana jest wpłata w wysokości 1 GBP, a cały dochód jest przeznaczony na wsparcie badań realizowanych przez Alzheimer's Research. W pełni zautomatyzowany proces produkcji i wysyłki kartek realizowany jest w Centrum Technologicznym Ricoh w Telford w Wielkiej Brytanii. Portal jest dostępny w wersjach angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i polskiej.

Jestem niezwykle dumny z naszej inicjatywy Printed Memories – Drukowane Wspomnienia. Cieszymy się, że możemy wykorzystać możliwości oferowane przez rozwiązania Ricoh do stworzenia unikalnej kartki, która pomoże nie tylko przywrócić wspomnienia, ale również zebrać środki na walkę z chorobami demencyjnymi” – powiedział Javier Diez-Aguirre, vice president, Corporate Marketing, CSR & Environment, Ricoh Europe.

Timothy Parry, Director of Communications and Partnerships w Alzheimer’s Research dodał: „Nasza współpraca z Ricoh to dobry przykład tego, w jaki sposób można wykorzystać nowoczesne technologie w szczytnym celu. Wierzymy, że wsparcie, które otrzymamy dzięki tej akcji, pomoże nam do 2025 roku stworzyć pierwszą skuteczną terapię chorób demencyjnych.”

Więcej informacji na stronie http://www.printed-memories.com/pl/

Więcej informacji na temat Alzheimer's Research na stronie www.alzheimersresearchuk.org.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh