Steve Bandrowczak nowym prezesem i dyrektorem operacyjnym Xerox
26 cze 2018 10:36

Firma Xerox ogłosiła nominację Steve'a Bandrowczaka na stanowisko prezesa i dyrektora operacyjnego oraz członka Komitetu Wykonawczego spółki, obowiązującą od dnia 25 czerwca br.

Bandrowczak będzie odpowiedzialny za opracowywanie i wdrażanie globalnej strategii operacyjnej w funkcjach wsparcia biznesu firmy, w tym w zakresie dostarczania produktów i usług, rozliczania klientów, technologii informatycznych, globalnych zamówień i nieruchomości.

„Steve wnosi ze sobą historię rozwijających się firm i zwiększonej konkurencyjności dzięki połączeniu innowacji, technologii oraz rygoru operacyjnego - powiedział John Visentin, wiceprezes Xerox i dyrektor generalny. - Jego doświadczenie w zakresie łańcucha dostaw produktów i usług będzie kluczowe dla generowania wartości dla naszych akcjonariuszy oraz budowania skuteczniejszych i efektywniejszych sposobów obsługi naszych klientów.”

Bandrowczak dołącza do firmy Xerox przechodząc z Alight Solutions, gdzie był dyrektorem operacyjnym i dyrektorem ds. informatycznych, odpowiedzialnym m.in. za globalny łańcuch dostaw firmy, usługi wspólne, rozwój produktów, strategię i operacje IT, zarządzanie ryzykiem korporacyjnym oraz nieruchomościami.

Przed doświadczeniem w firmie Alight Solutions, Bandrowczak był prezesem ds. mediów i technologii telekomunikacyjnych w Sutherland Global Services. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. globalnych usług biznesowych w Hewlett-Packard Enterprises, gdzie przekształcił swoją 16 000-osobową organizację usług wspólnych w wysoce wydajny biznes, koncentrując się na automatyzacji, analizie biznesowej i optymalizacji pracy.

„Xerox jest kultową marką ze spuścizną innowacyjnych technologii - powiedział Bandrowczak. - Dołączenie do firmy w tym czasie daje mi szansę, aby pomóc w kształtowaniu kolejnej iteracji globalnego lidera.”

W swojej karierze Bandrowczak zajmował wysokie stanowiska kierownicze w różnych globalnych firmach wartych wiele miliardów dolarów, takich jak m.in.: Avaya, Nortel, Lenovo, DHL i Avnet.

Steve Bandrowczak uzyskał tytuł licencjata Bachelor of Science na Uniwersytecie Long Island w Nowym Jorku.

Na podstawie informacji firmy Xerox opracowała AP