Red Carpet Event firmy Agfa w Mortsel
27 cze 2018 11:53

Ponad 300 gości z całego świata, przede wszystkim z Europy i obu Ameryk, wzięło udział w spotkaniu Red Carpet Event, zorganizowanym w dniach 12-13 czerwca br. przez firmę Agfa w jej centrali w Mortsel k. Antwerpii.
Wydarzenia z cyklu Red Carpet Event są organizowane w Mortsel, w dedykowanym Inkjet Competence Center, przy szczególnych okazjach; najczęściej, gdy Agfa wprowadza na rynek kolejne zaawansowane rozwiązania. Podobnie było w połowie czerwca br., gdy przedstawiciele drukarń wielkoformatowych i offsetowych (także z Polski), analitycy rynkowi oraz przedstawiciele mediów branżowych wzięli udział w pierwszych oficjalnych pokazach nowego plotera – Jeti Tauro H3300 LED. Jego wprowadzenie na rynek zbiegło się z zainicjowaniem przez firmę Agfa nowej kampanii promującej jej rozwiązania dedykowane drukowi wielkoformatowemu – Extreme. Do obu tych wydarzeń nawiązał Willy Van Dromme – marketing manager Sign & Display w firmie Agfa, który powitał gości.
„Bazując na naszych ponad 150-letnich doświadczeniach, stale się rozwijamy – mówił – dostarczając zaawansowane rozwiązania dla rynków akcydensowego, opakowaniowego, gazetowego oraz – w kontekście techniki inkjet UV – także Sign & Display i szeroko rozumianych zastosowań przemysłowych. (…) Nasz dział druku cyfrowego rozwija się bardzo dynamicznie mimo coraz większej konkurencji na tym rynku. Ubiegły rok był dla niego rekordowy, zakończył się bowiem dwucyfrowym wzrostem przychodów ze sprzedaży”.
Jak poinformował Willy Van Dromme, Agfa dostarczyła w nim ponad 300 ploterów hybrydowych z rodziny Anapurna; dodał też, że firma zainstalowała już 150 maszyn Jeti Tauro H2500.
Nawiązując do kampanii Extreme zainicjowanej podczas targów FESPA 2018, Willy Van Dromme przedstawił jej cztery filary, składające się na tzw. Value Proposition Program – kompleksową ofertę dla klientów Agfa: „Pierwszy filar to najwyższa jakość samych rozwiązań i zapewnianej przez nie reprodukcji. Drugim jest możliwie najbardziej atrakcyjny dla klienta wskaźnik TCO – całkowitych kosztów zakupu i eksploatacji sprzętu. (…) Kolejny filar to najwyższa wydajność. Wreszcie – najwyższy poziom wsparcia technicznego i serwisowego, jakie chcemy zapewniać naszym klientom, wzbogaconego o usługi finansowe. (...)”.
Prezentacji nowego plotera, który podczas czerwcowego wydarzenia został pokazany w dwóch (z czterech dostępnych) konfiguracjach, dokonała Reinhilde Alaert – marketing product manager w dziale Sign & Display firmy Agfa. Maszyna reprezentuje kolejną generację zaawansowanych, hybrydowych rozwiązań, dedykowanych wysokowydajnej produkcji (w cyklu 24/7), realizowanej na podłożach sztywnych oraz giętkich. „Jest odzwierciedleniem hasła „Extreme Quality – Extreme Productivity” („Najwyższa jakość – najwyższa wydajność”), jakie towarzyszy zapoczątkowanej przez nas na targach FESPA 2018 kampanii Extreme – mówiła Reinhilde Alaert. – Mamy tu do czynienia z jeszcze większym, szybszym i bardziej trwałym ploterem niż poprzednik, chociaż w wielu obszarach bazuje on właśnie na sprawdzonym modelu Jeti Tauro H2500 LED, który znalazł uznanie w ponad 150 firmach z całego świata”.
Największą powierzchnię centrum demonstracyjnego zajęła maszyna obsługująca media sztywne, oferująca pełną automatyzację w zakresie podawania oraz odbierania nawet 4 brytów. Urządzenie w najszybszym trybie pracuje z prędkością do 453 m2/h, oferując zadrukowywanie różnorodnych podłoży (także nietypowych) o maks. formacie 3,34x4 m w 6 kolorach z opcjonalną bielą i primerem.
Podobna wydajność oferowana jest w wariancie „z roli na rolę”, który również został zaprezentowany podczas czerwcowego wydarzenia. Tu – jak podkreślała Reinhilde Alaert – możliwe jest jednoczesne zadrukowywanie jednego (o szerokości 3,2 m) lub dwóch (o szerokości 1,6 m każdy) zwojów z materiałem, przy czym różnorodność obsługiwanych podłoży jest równie duża jak w przypadku mediów sztywnych.
„Warto pamiętać o innych kluczowych cechach maszyny Jeti Tauro H3300 LED: drukowaniu obrazów z wyrazistymi szczegółami, szybkim suszeniu i utrwalaniu wydruków za pomocą promienników UV LED oraz niskim zużyciu atramentu. To czyni nasz nowy ploter prawdziwym „koniem roboczym”, zapewniającym wysoką jakość, precyzję, wydajność, trwałość wydruków, a przy tym proekologiczność” – mówiła Reinhilde Alaert.
Uczestnicy Red Carpet Event mogli obejrzeć w pracy „na żywo” także pozostałe plotery wielkoformatowe z oferty firmy Agfa zainstalowane w Inkjet Competence Center.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa