API.PL wspiera młodych projektantów
12 lip 2018 14:14

Wspierani przez API.PL młodzi projektanci zostali zauważeni, a ich kolekcje wykorzystujące druk na tekstyliach docenione.

„Współpraca z łódzką ASP przy międzynarodowym wydarzeniu Łódź Young Fashion oraz z Katedrą Druku Na Tkaninie na ASP, jak również współpraca z warszawską uczelnią VIAMODA to nasz pomysł na wspieranie młodych projektantów. Pokazujemy nowoczesne technologie, propagujemy wiedzę i fizycznie pomagamy najzdolniejszym w realizacji ich pomysłów. To taka inwestycja firmy API.PL w następne pokolenia” - opisuje Mariusz Wasiak z działu marketingu firmy API.PL

Jury Gali Dyplomowej VIAMODA upgrade 2018 przyznało najważniejsze wyróżnienie kolekcji męskich ubiorów streetowych „FOUR PIECE SUITS” Sandry Dąbrowskiej. Podkreślono świeżość, innowacyjność pomysłu i wpisanie się w nurt uniseksualizmu projektowego oraz zaangażowania społecznego (kolekcja nawiązuje do problemu resocjalizacji byłych więźniów). Nadruki inspirowane tatuażami były możliwe do zrealizowania dzięki współpracy uczelni z firmami API.PL oraz Epson.

„Gratulujemy i bardzo się cieszymy z sukcesów projektantów, z którymi współpracujemy. Super, że już na początku swojej kariery zostali zauważeni, a ich praca doceniana. Spodobały się nam projekty zarówno Sandry, jak i Michaliny i obu bardzo dopingowaliśmy. Gratulujemy również uczelni VIAMODA udanej Gali i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała” – gratuluje Mariusz Wasiak.

Gala Dyplomowa VIAMODA upgrade 2018 odbyła się 27 czerwca w warszawskim Och Teatrze.

Opracowano na podstawie informacji firmy API.PL