CPI przejęta przez Circle Media Group
30 lip 2018 14:10

Potwierdziły się pogłoski z końca czerwca: grupa CPI, europejski lider w druku książek, została kupiona przez holenderską grupę Circle Media Group (dawniej CirclePrinters) zajmującą się drukiem i wydawaniem prasy.

Circle Media Group informuje w komunikacie z 26 lipca o przejęciu „tytułów i działalności operacyjnej CPI, będącej liderem w druku książek czarno-białych w Europie”.

Akwizycja dotyczy całej grupy CPI posiadającej 16 zakładów w 5 krajach: we Francji, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Czechach, w których jest drukowanych rocznie 400 mln książek.

„Dzięki temu przejęciu Circle Media Group wzmocni swoją aktywność w Europie i będzie oferować kompletną gamę usług druku analogowego i cyfrowego” - stwierdzono w komunikacie. Poinformowano też, że obecny prezes CPI, Pierre-Francois Catte, będzie nadal pełnił swoją funkcję.

Labelys, filia CPI specjalizująca się w druku etykiet, pozostanie niezależnym przedsiębiorstwem. Jej obroty w 2017 r. wyniosły 29 mln euro; zatrudnia ona 210 pracowników.

Holenderska firma CirclePrinters z siedzibą w Amsterdamie zmieniła nazwę na Circle Media Group w kwietniu br. w rezultacie fuzji z Roto Smeets Group i przejęcia belgijskiej drukarni offsetowej Corelio Printing. Dzięki ostatniej akwizycji CPI Circle Media Group stała się „największą niezależną grupą w Europie działającą na rynku druku i multimediów.”

Circle Media Group realizuje obroty w wysokości 550 mln euro i zatrudnia 2700 pracowników. Po przejęciu CPI roczna sprzedaż ma wzrosnąć do 900 mln euro, a zatrudnienie do 5000 osób.

Peter Andreou, prezes wykonawczy i CEO Circle Media Group, powiedział: „Przejęcie CPI jest kolejnym etapem naszej transformacji i konsolidacji sektora drukarskiego w Europie; umożliwi stworzenie czołowej, zintegrowanej i rentownej grupy zajmującej się komunikacją multimedialną.”

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ