Fototapety z Nowym Jorkiem
31 lip 2018 13:15

Słynne na całym świecie metropolie zachwycają wysokimi wieżowcami, zabytkowymi obiektami, wielkimi mostami, a także samą aurą, jaka w nich panuje. Jeśli chcemy poczuć się jak mieszkaniec naprawdę wielkiego miasta, pomoże nam w tym efektowna fototapeta. Nowy Jork to jedno z tych miejsc na globie, o którym z pewnością słyszeli wszyscy. Wybierzmy zapierającą dech w piersiach panoramę lub zaskakujące przedstawienie w stylu retro i cieszmy się wnętrzem w wielkomiejskim stylu.

Ludzi możemy podzielić na tych, którzy kochają naturę i tych, których urzekają metropolie, tętniące gwarem ulice i szklane, sięgające chmur budynki. W tym artykule przygotowaliśmy aranżacyjne propozycje, które zachwycą miłośników jednego z najsłynniejszych ośrodków miejskich na świecie – Nowego Jorku. Skąd ten wybór? Ponieważ nie jest to tylko miasto. To także bohater wielu książek i piosenek, filmów i musicali, a także muzycznych teledysków. To miejsce, w którym na każdym kroku możemy spotkać coś interesującego, a dzięki spektakularnym fototapetom będziemy się cieszyć jego unikalną aurą nie wychodząc z domu. Wraz z ekspertem Redro.pl wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje, od których trudno będzie oderwać oczy!

 

Lot nad dachami Nowego Jorku

Zaczniemy od rozwiązania, które otworzy nasz salon na zupełnie nową rzeczywistość. Istnieje bowiem bardzo prosty sposób, żeby powiększyć optycznie metraż, wprowadzić iluzję głębi do pokoju i sprawić, że nawet niewielka przestrzeń będzie się wydawać znacznie większa.

„W tym zadaniu pomoże nam przestrzenna fototapeta Nowy Jork. Miasto widziane z lotu ptaka to nie tylko efektowny wzór. Takie panoramiczne ujęcie sprawi, że nasz salon zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Rozciągający się gęsty las wieżowców, nad którymi roztacza się usiane chmurami niebo, to przepis na spektakularną aranżację. Jeśli chcemy ocieplić wizualnie wystrój, postawmy na widok z malowniczym zachodem słońca, który wprowadzi do salonu rozgrzewające odcienie czerwieni i pomarańczu. Zjawiskowo prezentuje się także nocna panorama miasta. Jednak na taki krok możemy sobie pozwolić tylko wtedy, gdy dysponujemy przestronnym wnętrzem. Jeśli do małego salonu wprowadzimy tak wyrazisty akcent, przytłoczymy przestrzeń” – wyjaśnił nam ekspert Redro.pl.

A jeśli jesteśmy miłośnikami minimalistycznych w wyrazie stylizacji, z pewnością spodoba nam się graficzna tapeta. Nowy Jork na ścianę w formie rysunkowych wieżowców to propozycja nie tylko do dziecięcej aranżacji.

 

Wycieczka do minionych epok

Wizerunki nowoczesnych metropolii wydają się być znakomitym rozwiązaniem tylko do współcześnie urządzonych wnętrz. Tymczasem warto pamiętać, że najnowocześniejsze nawet aglomeracje kiedyś były niewielkimi ośrodkami. Jeśli cofniemy się o kilkadziesiąt lat wstecz, do końca XIX wieku, okaże się, że pełne wieżowców miasto prezentowało się całkowicie inaczej. Jeśli kochamy styl retro i marzymy o tym, żeby ozdobić pokój pasującym elementem dekoracyjnym, to wybierzmy wzór w formie zabytkowej mapy. Taka rycina, przypominająca ilustrację ze starych ksiąg, sprawi, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesiemy się do zupełnie innych czasów. Nowy Jork, w którym więcej było zielonych drzew niż drapaczy chmur, a przy brzegach pływały tysiące łódek i żaglówek, to niecodzienny, sielankowy widok. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś tak właśnie wyglądała jedna z największych dzisiaj metropolii. W aranżacji wnętrz jednak wszystko jest możliwe – nawet takie czary, jak podróże w czasie!

 

Słynne zabytki w ciekawej odsłonie

Z odległych czasów wróćmy jeszcze na chwilę do współczesności. Mówiąc o Nowym Jorku nie sposób nie wspomnieć o wizerunkach najsłynniejszych zabytków i kultowych już miejsc, które zdobyły sławę między innymi za sprawą filmów czy teledysków. Takie przedstawienia cieszą się bardzo dużą popularnością, ale istnieje sposób, żeby nadać im wyjątkowego charakteru.

„Znajdźmy fototapety, które prezentują dany obiekt w nietypowy sposób. Co mam na myśli? Zamiast całopostaciowego wizerunku Statuy Wolności wybierzmy wzór, który skupia się tylko na jej portrecie. Wzorowana na starożytnych posągach twarz kobiety pełna jest powagi i majestatu, ale zazwyczaj nie zwracamy na to uwagi. Zamiast panoramicznego ujęcia Mostu Brooklińskiego sięgnijmy po zdjęcie zrobione z perspektywy ruchliwej ulicy, na którym znajdą się jedynie charakterystyczne, ostrołukowe elementy konstrukcyjne. Ciekawą propozycją jest także widok na Times Square, pełen kolorowych reklam, zamiast panoramy całej metropolii” – doradził nam ekspert Redro.pl.

Nowy Jork znajduje się o wiele bliżej, niż mogłoby się nam wydawać. Słynne na całym świecie miasto możemy teraz podziwiać, relaksując się na kanapie czy leżąc w łóżku, a nasze oczy będzie cieszył dokładnie taki widok, jaki sami wybierzemy.

Opracowano na podstawie materiałów firmy redro.pl