Guy Gecht zamierza ustąpić z funkcji CEO firmy EFI
31 lip 2018 10:32

30 lipca br. firma Electronics For Imaging, Inc. (EFI) poinformowała, że jej wieloletni dyrektor zarządzający Guy Gecht planuje ustąpić ze stanowiska, gdy tylko zostanie znaleziony jego następca. Amerykański koncern wynajął firmę Spencer Stuart, wiodącego globalnego rekrutera w celu wsparcia procesu poszukiwań zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Guy Gecht zobowiązał się nie tylko do pozostania na stanowisku do momentu ogłoszenia nowego dyrektora zarządzającego, ale również do bliskiej współpracy z nim w fazie przejściowej. Pozostanie też członkiem Rady Dyrektorów firmy EFI. “Ustąpienie z funkcji lidera firmy, która odnosi sukcesy, nigdy nie jest łatwą decyzją – powiedział Guy Gecht. – Z ogromem możliwości, lojalnymi klientami, silnym portfolio produktowym oraz bezprecedensowym zainteresowaniem maszyną Nozomi firma EFI jest skazana na wzrost i dalszy sukces. Myślę, że po 19 latach na stanowisku dyrektora zarządzającego nadszedł dobry moment, aby sukces ten powierzyć nowemu liderowi. W okresie jego poszukiwań będę niezmiennie zaangażowany we wsparcie naszego wspaniałego zespołu. Dla mnie jako udziałowca, członka Rady oraz wielkiego fana firmy EFI nic nie będzie lepszą nagrodą, niż osiągnięcie przez nią pełnego potencjału pod wodzą nowego lidera.”

„Jesteśmy ogromnie wdzięczni za 19 lat, które Guy spędził na stanowisku CEO – dodał Gill Cogan, prezes Rady Dyrektorów. – Razem ze swoim zespołem przekształcił firmę z jedną linią produktów o modelu biznesowym OEM we wszechstronnego, światowego lidera branży poligraficznej i opakowaniowej oraz zapewnił jej płynne przejście od świata analogowego do cyfrowego obrazowania na żądanie w branżach, które wpływają na nasze codzienne życie. Przeprowadził udaną ekspansję portfolio z obszaru oprogramowania (Productivity Software) oraz inkjetu przemysłowego, dzięki którym roczne przychody koncernu przekroczyły 1 miliard USD. Guy Gecht jest dopiero trzecim dyrektorem zarządzającym w 30-letniej historii firmy EFI, dzięki czemu cieszyła się ona dużą stabilnością, co Rada Dyrektorów bardzo docenia. Jako globalna firma z wiodącymi technologiami i produktami oferujemy niezwykłą szansę dla nowego dyrektora zarządzającego, który pokieruje EFI przez kolejne lata.”

Amerykański koncern poinformował rynek o planach Guya Gechta podczas ogłoszenia wyników za drugi kwartał br., który był kolejnym rekordowym okresem w historii firmy. Sprzedaż produktów z obszaru inkjetu przemysłowego wzrosła o 10 proc., zaś oprogramowania – o 7 proc. W porównaniu z analogicznym okresem ub.r. przychody firmy wzrosły o 6 proc. AN