Kodak startuje z konkursem dla użytkowników płyt FLEXCEL NX
13 sie 2018 11:05

Firma Kodak świętuje 10-lecie swojego systemu KODAK FLEXCEL NX uruchomieniem nowego konkursu „Kodak Global Flexo Innovation Awards”. Od 2008 r. FLEXCEL NX wyznacza drogę rewolucji technologicznej w dziedzinie produkcji płyt fleksograficznych oraz bierze udział w transformacji standardów druku fleksograficznego. Swoimi nagrodami firma chce wyróżniać innowacyjne, niebanalne opakowania oraz kreatywność w najlepszym wydaniu.

Wdrażanie przez kolejne drukarnie płyt FLEXCEL NX dowodzi skali zapotrzebowania branży na najwyższej jakości opakowania powstające z wykorzystaniem niedrogich i wydajnych procesów produkcyjnych. Wielu klientów firmy Kodak wykorzystuje unikalne możliwości tych płyt, decydując się na konwersję z wklęsłodruku i druku offsetowego do fleksografii – zachowując pewność, że ich klienci nadal będą się cieszyć najwyższą jakością, dobrą ceną oraz szybką realizacją zleceń. Nagrodami Kodak będą honorowane te opakowania, które oprócz doskonałej jakości i wygody użytkowania mogą pochwalić się najwyższą innowacyjnością w co najmniej dwóch z wymienionych kategorii:

- zastosowanie kreatywnego wzornictwa;

- konwersja z innych procesów druku;

- wydajność systemu zarządzania produkcją w druku;

- zaangażowanie na rzecz druku zrównoważonego.

Organizatorzy oczekują na zgłoszenia od dostawców usług prepress, drukarzy oraz marek z całego świata. Konkurs jest otwarty dla wszystkich komercyjnych projektów opakowaniowych, które zostały zrealizowane z użyciem płyt KODAK FLEXCEL NX. Oceną zgłoszeń zajmie się niezależne jury, w którego skład wchodzą eksperci reprezentujący wszystkich uczestników łańcucha wartości w branżach fleksograficznej i opakowaniowej. Na ich czele stanął ceniony ekspert ds. fleksografii Pier Luigi Sassanelli, któremu towarzyszą: Philippe Roulet, były szef działu materiałów opakowaniowych i szkoleń w firmie Nestlé; Sebastian Longo, dyrektor zarządzający w Fotograbados Longo SA z Argentyny; Bernhard Stradner, dyrektor sprzedaży w Allstein GmbH; Chris Horton, były wiceprezes firmy SGS; Ken McGuire, pracownik naukowy z firmy Procter & Gamble oraz Jean-Paul Duquet, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju we Flexible Packaging Europe.

„Global Flexo Innovation Awards mają honorować firmy, które – dzięki swemu zaangażowaniu w osiągnięcie doskonałości z wykorzystaniem płyt FLEXCEL NX – odgrywają istotną rolę w spektakularnym rozwoju druku fleksograficznego w ostatnich 10 latach - powiedział Chris Payne, prezes działu fleksografii oraz wiceprezes firmy Kodak. - (...) nagrody jasno pokazują potencjał technologii FLEXCEL NX przy wspomaganiu użytkowników w zyskiwaniu dodatkowych okazji biznesowych w drodze transformacji i podnoszenia standardów flekso”.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz odnośnik do formularza zgłoszeniowego można znaleźć na stronie: www.transformationalflexo.com. Zgłoszenia można przesyłać do 16 października 2018 r. Wręczenie nagród odbędzie się na początku 2019 r. w trakcie uroczystej gali zorganizowanej przez firmę Kodak, z udziałem najważniejszych decydentów z międzynarodowej społeczności flekso.
Na podstawie informacji firmy Kodak opracował TK