Durst na targach Labelexpo Americas 2018
21 sie 2018 13:13

Prezentacje na żywo nowej maszyny Tau 330 RSC, ukazujące możliwości produkcyjnego inkjetowego druku UV w jednym przejściu, pokaże firma Durst na targach Labelexpo Americas (Chicago, 25-28 września).

Producent zapowiada, że do możliwości systemu, które zainteresują gości stoiska swoim potencjałem rozwoju biznesu, należą m.in. wysoka rozdzielczość i niezrównana prędkość drukowania oraz aż 8 zespołów drukujących. Durst Tau 330 RSC to inkjetowa maszyna do druku UV etykiet i opakowań o szerokości 330 mm, oferująca imponującą prędkość 78 m/min przy rozdzielczości 1200x1200 dpi. Dzięki swym 8 zespołom drukowym (w układzie CMYK+W+OVG) i nowo zaprojektowanym atramentom wysokopigmentowym gwarantuje wyjątkową jakość przypominającą flekso z blisko 95 proc. pokryciem palety kolorów Pantone.

Zgodnie z ideą wsparcia klientów wyrażaną hasłem „Skonfigurują swoją cyfrową przyszłość” Tau 330 RSC jest dostępny zarówno jako oddzielna maszyna, jak i jako „hybrydowe urządzenie cyfrowo-fleksograficzne” zintegrowane z konwencjonalnymi rozwiązaniami do finiszingu z serii Xflex dostarczanymi przez OMET. Rezultatem takiej filozofii jest praktycznie nieograniczona wszechstronność urządzenia w wykańczaniu szerokiej gamy zleceń.

Opcjonalnie Durst Tau 330 RSC można wyposażyć w przewijarkę jumbo oraz możliwość obróbki wstępnej materiałów (np. koronowanie w linii, czyszczenie i aktywacja wstęgi), a także rozwiązania do wykańczania po druku (powlekanie, tłoczenie folią na zimno, laminowanie, sztancowanie, cięcie i przewijanie).

Helmut Munter, menedżer ds. druku etykiet i opakowań w Grupie Durst, mówi: „Durst Tau 330 RSC ma w Europie już 10 udanych instalacji. Nasi klienci byli pod wrażeniem jakości druku, prędkości produkcyjnych, a także niskiej ceny materiałów zamiennych oraz niskich kosztów użytkowania. To urządzenie zmienia reguły gry, konkurując z konwencjonalnymi technologiami druku, i stanie się standardową technologią do druku etykiet w niedalekiej przyszłości.”

Na podstawie informacji firmy Durst opracował TK