Chroma rozszerza ofertę z HP Indigo 12000
28 sie 2018 10:15

W czerwcu br. Chroma wraz z wyłącznym dystrybutorem HP Indigo w Polsce – firmą Digiprint zainstalowała maszynę HP Indigo 12000.

Firma Chroma zdecydowała się na rozszerzenie oferty druku cyfrowego. Do tej pory w jej parku znajdowały się urządzenia znacznie mniej wydajne i w mniejszym formacie druku.

Jesteśmy przekonani, że inwestycja w HP Indigo 12000 pozwoli nam zwiększyć efektywność w krótkich seriach i ekspresowych dostawach. To także możliwość dotarcia do nowych klientów z produktami dotychczas niedostępnymi w naszej ofercie” - mówi Krzysztof Raczkowski, założyciel i CEO Chroma.

Jednym z czynników wyróżniających Chromę jest zdolność do zapewnienia klientom najszybszego terminu realizacji. Zamówienia często wysyłane są w ciągu kilku godzin od ich złożenia. Była to jedna z najważniejszych kwestii, które zdecydowały o wyborze HP Indigo. „HP Indigo 12000 pomaga nam w eksploracji rynku zleceń ekspresowych i niskonakładowych wysyłanych w ciągu kilku godzin od momentu złożenia zamówienia, w których Chroma jest bardzo znaczącym graczem.”

Dążenie do poszukiwania możliwości zwiększenia wydajności ostatecznie doprowadziło Chromę do zakupu maszyny HP Indigo. „Bardzo doceniamy fakt, że Digiprint szuka sposobów optymalizacji naszej produkcji. Ich prawdziwie konsultacyjne podejście do naszych procesów jest bardzo widoczne i wyróżnia się na rynku dostawców rozwiązań do biznesu, w którym działamy. Fakt, że HP Indigo ma trzy podajniki papieru w formacie B2+, jest dla nas przełomową zmianą i pomoże nam zmaksymalizować druk różnorodnych i krótkich serii. Poza tym chętnie korzystamy z narzędzia HP Indigo Optimizer, które w znacznym stopniu pomaga zorganizować dużą liczbę zleceń, jakie otrzymujemy każdego dnia i sprawia, że wykorzystujemy maszynę, aby sprostać tym zadaniom. Nic z tego nie byłoby możliwe bez systemu workflow HP, opartego na integracji JDF/JMF i znakomitej obsługi Digiprint” ­ – stwierdził lider w Dziale Cyfrowym produkcji, Aleksander Kempiak.

Maszynę HP Indigo zainstalowaliśmy pod koniec czerwca i od razu rozpoczęliśmy szkolenie. Digiprint i HP dołożyli wiele starań i wysiłku, aby przeszkolić nasz zespół, zapewniając narzędzia wsparcia i szkolenia, które pomogą nam stać się jeszcze bardziej konkurencyjnymi. Sposób, w jaki Digiprint i HP zajmowali się całym procesem, od początku procesu sprzedaży do zakończenia procesu szkoleniowego i uruchomienia w produkcji, był wysoce profesjonalny i życzyłbym sobie tego rodzaju relacji z każdym dostawcą, z którym współpracujemy” – konkluduje Krzysztof Raczkowski.

Maszyna HP Indigo 12000 o formacie 75 cm produkuje najszerszy zakres zleceń komercyjnych, oferując doskonałą jakość druku, wysoką wydajność i wszechstronność. Technologia druku cyfrowego HP Indigo, dzięki płynnej technologii ElectroInk i unikatowemu cyfrowemu procesowi offsetowemu HP Indigo, oferuje najwyższą jakość. Wykorzystując dziesiątki innowacji oprogramowania i sprzętu, maszyna produkuje wysokojakościowe druki z jakością offsetową lub nawet ją przewyższającą. Drukując na arkuszach o formacie B2 w kolorze do 4600 arkuszy na godzinę, maszyna jest w stanie wyprodukować niezrównaną ilość druków.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP