Xeikon ogłasza premierę rozwiązania do druku i wykańczania etykiet
5 wrz 2018 09:43

4 września br. firma Xeikon ogłosiła premierę rozwiązania do druku i wykańczania etykiet z obszaru „entry-level”, sprzedawanego w cenie, która – jak obiecuje producent – umożliwia wkroczenie na lukratywny rynek etykietowy każdemu przetwórcy. Na rozwiązanie Label Discovery składają się Xeikon 3030, podstawowy model rolowej maszyny do druku cyfrowego oraz nowy entryDcoat, cyfrowy zespół do konwertowania do użycia inline lub offline z Xeikonem 3030. Nowe rozwiązanie będzie zaprezentowane na stoisku firmowym podczas targów Labelexpo Americas (25-27 września) odbywających się w amerykańskim Richmond.

„Choć cyfrowy druk etykiet to dzisiaj szybko rozwijający się biznes mainstreamowy, niektóre firmy nadal obawiają się zainwestować w tę technologię – czy to ze względu na koszty, czy brak prawdziwie profesjonalnych rozwiązań typu entry-level” - wyjaśnia David Wilkins, wiceprezes Xeikon ds. sprzedaży na rynku północnoamerykańskim. „Niższy koszt rozwiązania Xeikon Label Discovery pozwala tym firmom wkroczyć w świat technologii cyfrowych dla rynku produkcji etykiet w krótkich seriach i wykorzystać potencjał biznesowy, który dotychczas wymagał drogich inwestycji.”

„Label Discovery to przełomowy system do produkcji etykiet, który zapewnia klientom pełną gamę rozwiązań oraz rozległy zakres usług, pozwalając im doświadczyć korzyści, jakie może zapewnić produkcja cyfrowa. Nie tylko umożliwia opłacalne wejścia na ten lukratywny rynek, ale dodatkowo może zwiększać swą wydajność w miarę rozwoju biznesu, gwarantując długoterminową opłacalność takiej inwestycji.”

Cyfrowa maszyna Xeikon 3030 to rozwiązanie drukujące suchym tonerem, idealnie nadające się do produkcji szerokiej gamy zamówień na standardowych materiałach flekso. Dzięki temu nie jest konieczne używanie specjalnie przygotowywanych podłoży, co eliminuje również koszty magazynowania. Maszyna drukuje 5 kolorami (CMYK + biały), ale pozwala zastąpić biel dowolnym kolorem specjalnym. Zmiana kolorów tonera w systemie jest stosunkowo prosta, co stanowi istotną zaletę suchego tonera względem innych technologii druku. Dodatkowo suchy toner uchodzi za najlepsze rozwiązanie w druku etykiet na produkty spożywcze z uwagi na jego nietoksyczność. Toner firmy Xeikon otrzymał certyfikat FDA w zakresie kontaktu pośredniego i bezpośredniego z suchą żywnością, co jest unikalne na rynku cyfrowym.

Dostępny wraz z urządzeniem kompaktowy zespół konwertujący entryDCoat pozwala na lakierowanie, sztancowanie oraz przewijanie materiałów. Z myślą o ograniczeniu kosztów rozruchu oraz oprzyrządowania zespół sztancujący wykorzystuje technologię wycinania semirotacyjnego. Gwarantuje to najniższe koszty wykańczania bez utraty wydajności, przy zachowaniu wysokiej jakości konwencjonalnego sztancowania. Dzięki zastosowanej technologii koszty można zredukować o 50% bez potrzeby zakupu specjalnych narzędzi i bez utraty czasu na narząd wymagany przy konwencjonalnym wycinaniu.

Na podstawie informacji Xeikon opracował TK