Firma Cosmo Films rozpoczęła sprzedaż folii termoodpornych
6 wrz 2018 09:21

Cosmo Films, czołowy producent folii specjalistycznych na opakowania giętkie, do laminacji oraz etykietowania, jak również papierów syntetycznych, zaprezentował folie na bazie BOPP odporne na wysokie temperatury. To rozwiązanie alternatywne względem folii BOPET może służyć jako powłoka do nadruku w laminatach wielowarstwowych wykorzystywanych w licznych aplikacjach opakowaniowych dla segmentów spożywczego i niespożywczych.

Nowa folie termoodporne - przezroczyste, o niskiej temperaturze zgrzewu i obustronnie przetworzone – doskonale nadają się pod druk (w głównej mierze rewersowy). Termicznie stabilne folie cechuje wysoki poślizg oraz dobra obrabialność, dlatego są odpowiednim wyborem dla producentów używających szybkich maszyn FFS. Produkty dostępne są w wersjach 15-, 18- i 20-mikronowej; folie nadają się zarówno do laminacji topliwej, jak i ekstruzyjnej, zapewniając dobry poziom wiązania.

Cosmo Films stworzyła również barierową wersję folii. Jak przekonuje producent, OTR (wskaźnik przepuszczalności tlenu) przezroczystej barierowej folii termoodpornej na bazie BOPP wynosi mniej niż 100cc/m2/dzień. Folię cechuje dobra odporność na tłuszcze, dlatego nadaje się na opakowania tłustej żywności (np. przekąsek).

Pankaj Poddar, dyrektor generalny Cosmo Films: „Jednorodne struktury są wybierane coraz chętniej w miarę, jak rośnie potrzeba recyklingu opakowań wielowarstwowych. Struktury z polipropylenu, a nawet polipropylenu z polietylenem, są lepszym wyborem z perspektywy odzysku, ponieważ należą do tej samej rodziny polimerów. Cosmo Films z ponad 100-letnim zbiorowym doświadczeniem w zakresie folii OPP zajmuje uprzywilejowaną pozycję w tworzeniu specjalistycznych folii polipropylenowych tworzonych z myślą o zrównoważonej przyszłości.”

Na podstawie informacji Cosmo Films opracował TK