Avery Dennison planuje intensywny rozwój w Belgii
11 wrz 2018 11:44

Avery Dennison ma dalekosiężne plany związane z belgijskim zakładem produkcyjnym kupionym od firmy Mactac w roku 2016. Producent folii i produktów samoprzylepnych powiększa obecnie tę fabrykę usytuowaną w miejscowości Soignies w celu potrojenia produkcji i ma zamiar zwiększyć zatrudnienie z 400 do 650 pracowników.

Jednocześnie, zgodnie z zapowiedzią ze stycznia br., Avery Dennison zamknie w terminie do czerwca 2019 swój zakład zlokalizowany w Schwelmer w Niemczech, zatrudniający 400 osób.

Niemiecka fabryka wytwarza produkty etykietowe i folie specjalistyczne; obydwa te rynki notują wzrost. „Obserwujemy dużo silniejszy wzrost w segmencie folii specjalistycznych takich jak folie do oklejania samochodów czy podłoża do druku inkjetowego – wyjaśniał rzecznik firmy w wypowiedzi dla niemieckiej regionalnej gazety „Westfalenpost” w styczniu br. - By eksploatować w sposób rentowny te dwa segmenty, niezbędna jest optymalna wydajność tak w dziedzinie produkcji, jak i dystrybucji.”

Avery Dennison przewiduje przeniesienie znacznej części wyposażenia z Schwelmer do Soignies, a także budowę nowych instalacji. W związku z planowanym rozwojem zostanie również powiększona zewnętrzna platforma logistyczna w Tournai wykorzystywana przez Avery Dennison.

Dział Graphics Solutions zatrudnił od końca sierpnia już 200 osób, m.in. operatorów maszyn, elektromechaników i pracowników nadzoru. Zakończenie projektu rozwojowego jest przewidziane na maj 2019.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ