Troika Systems stawia na wzrost
8 paź 2018 15:43

Troika Systems, producent nowoczesnych systemów kontroli  i zarządzania jakością dla branży poligraficznej, zamierza kontynuować rozwój swoich produktów korzystając z zewnętrznych źródeł finansowania. Chcąc wdrożyć strategię zwiększającą dystrybucję i rozwój nowych produktów, właściciele Troika Systems znaleźli wsparcie ze strony firmy inwestycyjnej Fresh Equity Limited. Dzięki jej pomocy Troika zamierza kontynuować wzrost i rozwijać najbardziej wartościowe produkty przeznaczone głównie dla branży opakowaniowej. Działy sprzedaży i produkcji wraz z całym zatrudnionym obecnie personelem pozostaną w Highworth (Wielka Brytania) i będą kontynuowały działania operacyjne.

Phil Hall, jeden z udziałowców firmy stwierdził: „Zarząd Troika wybrał Fresh Equity ze względu na bogate doświadczenie finansowe, operacyjne i strategiczne, jakim może pochwalić się fundusz. Jestem przekonany, że przekazuję spółkę, którą utworzyłem ponad 21 lat temu, w bardzo dobre ręce.”

Natomiast Simon Hughes z Fresh Equity tak skomentował nowy projekt: „Cieszymy się rozpoczynając współpracę – wysoko oceniamy zarówno produkty firmy, jak i cały zespół pracowników. Jednocześnie wiemy, jak pomóc firmie osiągnąć kolejny etap w jej rozwoju. Cieszymy się również, że Phil, mający 40-letnie doświadczenie w branży, nadal będzie kierował przedsiębiorstwem i wspomagał nas wszystkich w dążeniu naprzód”.

Na podstawie informacji firmy Troika Systems opracowała BZ