Cosmo Films rozszerza gamę folii do laminowania
29 paź 2018 13:24

Firma Cosmo Films, producent specjalistycznych folii na opakowania giętkie, do laminowania oraz etykietowania, a także papierów syntetycznych, wypuściła na rynek metalizowaną folię typu „velvet touch” do laminowania opakowań luksusowych. Nowa folia nadaje powlekanemu papierowi/tekturze lub opakowaniu intensywnie srebrny kolor i jest aksamitna w dotyku.

Srebrny kolor nie jest łatwy w obróbce, zwłaszcza gdy stosuje się go jako podkład pod druk. Schnie dłużej i zwiększa ryzyko odbicia farby w trakcie przechowywania w stosie lub w roli. Z uwagi na te wyzwania drukarze na ogół starają się unikać srebra jako koloru tła; kłóci się to jednak z oczekiwaniami projektantów, którzy właśnie z jego użyciem tworzą wyjątkowo atrakcyjne grafiki i chętnie łączą go z tłoczonymi złotymi elementami lub spotowymi lakierami UV. W celu zaspokojenia obu potrzeb Cosmo Films stworzyło metalizowaną folię aksamitną w dotyku, którą można przyklejać, tłoczyć oraz zadrukowywać. Matowa, posrebrzana folia BOPP typu „velvet touch” może służyć do laminowania niezadrukowanego papieru przed skierowaniem go na maszynę drukującą lub do uszlachetniania wydruków po laminacji.

Folia jest dostępna w wersji do laminowania termicznego i na mokro (odpowiednio o grubości 32 i 20 mikronów), zapewniając doskonałą zadrukowalność z użyciem technologii druku offsetowego, offsetu UV, sitodruku, inkjetu UV oraz druku laserowego. Poza wyjątkową odpornością na zarysowania folia doskonale nadaje się do nakładania wykończeń po laminacji takich jak spotowe lakiery UV, złocenia i tłoczenia; tym samym świetnie nadaje się do laminacji produktów premium (m.in. opakowań na perfumy, kartonów na alkohole, pudełek prezentowych i na biżuterię, toreb na zakupy dla luksusowych marek).

Pankaj Poddar, dyrektor generalny Cosmo Films, podkreśla: „Wzornictwo opakowań to ważny wyróżnik w sytuacji, gdy właściciele marek są dzisiaj szczególnie uczuleni na wizerunek swych produktów oraz doświadczenia konsumentów. Dzięki dodaniu metalizowanej aksamitnej folii do naszego portfolio, Cosmo oferuje obecnie jeszcze szerszą gamę folii premium do laminowania.”

Na podstawie informacji firmy Cosmo Films opracował TK