Bart Packaging: jedno nawilżanie powietrza na trzy problemy
31 paź 2018 08:00

Bart Sp. z o.o, dzięki zastosowaniu nowoczesnego bezpośredniego nawilżania powietrza, jest w stanie nie tylko zagwarantować najwyższą jakość swoich produktów, ale jednocześnie obniżyć temperaturę i zjawisko pylenia w produkcji.

Jako wiodący producent tektury falistej i opakowań w Polsce, firma przetwarza w różny sposób rocznie ponad 170 milionów m2 tektury falistej. Do największych odbiorców wyrobów z tektury należą klienci z branży spożywczej, producenci owoców i warzyw, a także firmy z takich branż jak motoryzacja, elektrotechnika i chemia. Od 2016 r. częścią systemu zapewniania jakości w firmie Bart jest bezpośrednie nawilżanie powietrza pomieszczenia ML Princess.

Wyższa jakość

ML Princess nadaje się szczególnie do wysokich hal produkcyjnych i dzięki wytwarzaniu ultradrobnej mgły wodnej zapewnia optymalną wilgotność powietrza. System chroni papier i karton przed pofalowanymi brzegami, zmarszczeniami i pęknięciami. Dodatkowo firma Bart korzysta z dwóch innych bezsprzecznie ważnych zalet systemu: natychmiastowe przenikanie wody do powietrza powoduje efekt chłodzenia (dzięki czemu temperatura na produkcji może spaść nawet o 2-5°C), a przy okazji oczyszcza powietrze z pyłów.

Optymalne wyniki

System obejmuje również funkcję uzdatniania wody, dzięki któremu dostarczana woda jest filtrowana z zarazków, bakterii i związków mineralnych. Raz w roku Condair Systems dokonuje wszystkich niezbędnych prac związanych z czyszczeniem, co sprawia, że instalacja jest zawsze higienicznie czysta i w pełni sprawna. „Dzięki naszemu nawilżaniu powietrza utrzymujemy przez cały rok optymalną wilgotność powietrza na poziomie od 45% do 55%; klimat w naszych pomieszczeniach znacząco się poprawił, co z kolei przekłada się mniejszą ilość przestojów maszyn i problemów w obróbce materiału. Możliwość regulacji wilgotności powietrza daje nam realną poprawę efektywności procesów oraz zwiększenie stabilizacji warunków produkcji” - podsumowuje Bartosz Dziepak swoje pozytywne doświadczenia z systemem ML.

 

 

Pakiet informacyjny: Bezpłatny pakiet informacyjny „Nawilżanie powietrza” można zamówić na stronie https://www.condair-systems.pl/pakiet-info-przemysl)

Kontakt:

Condair Systems Sp. z o.o.
Ul. Langiewicza 28/2
70 - 263 Szczecin
Phone: +48 43 841 7030
info@condair-systems.pl
www.condair-systems.pl