QuadGraphics zamierza kupić LSC Communications
5 lis 2018 11:12

QuadGraphics zapowiada przejęcie firmy LSC Communications, wcześniej należącej do RR Donnelley. Byłaby to konsolidacja na skalę światową; obroty nowo powstałego przedsiębiorstwa szacowane są na 8 mld dolarów.

Przedsiębiorstwo RR Donnelley zostało podzielone dwa lata temu, jedna z jego trzech części jest obecnie przedmiotem przejęcia przez QuadGraphics. Sam LSC osiąga obroty w wysokości 3,9 mld dolarów, zatrudniając 22 000 pracowników w 46 fabrykach w USA i Meksyku. Transakcja pozwoli na drukowanie wysokonakładowych czasopism i katalogów w jednej firmie, niwelując w ten sposób obawy wydawców o wzrost kosztów druku.

Fuzja wzmocni także pozycję Quad w zakresie druku książek, sprzedaży detalicznej oraz wysyłek bezpośrednich. Wydawcy książek uzyskają kompleksową platformę usługową do zarządzania zapasami, zamówieniami online, drukowaniem cyfrowym oraz zintegrowanymi liniami wykańczającymi, co pozwoli na rozszerzenie zakresu usług i skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek.

„Na tym właśnie polega formuła Quad 3.0 - strategia tworzenia większej wartości poprzez wykorzystanie zintegrowanej oferty rozwiązań marketingowych, zapewniającej naszym klientom oszczędność kosztów i czasu” - powiedział Joel Quadracci, dyrektor zarządzający QuadGraphics i dodał: „Połączenie ma doprowadzić do oszczędności rzędu 135 mln dolarów w ciągu dwóch lat, w tym 60 mln dolarów pochodzących z redukcji nadwyżki mocy produkcyjnych.”

Transakcja będzie finansowana za pomocą akcji Quad, przy czym rodzina Quadracci zachowa kontrolę nad biznesem, który został założony 47 lat temu przez Harry'ego Quadracci, spłacając zadłużenie LSC i refinansując je na korzystniejszych stawkach. Oczekuje się, że transakcja zostanie ukończona w połowie przyszłego roku, choć dokładna data zależeć będzie od uzyskania wymaganych prawem zgód organów regulacyjnych.

Oddziały QuadGraphics zlokalizowane są w większości w Ameryce Północnej, przy czym działa też polska filia przedsiębiorstwa - Quad Winkowski. Jak na ironię, należąca do LSC Communications europejska część biznesu, funkcjonująca pod nazwą LSC Poland, została niedawno sprzedana firmie Walstead.

Na podstawie informacji QuadGraphics opracowała BZ