Rozwiązania firmy Akonda do produkcji kalendarzy
9 lis 2018 12:31

Firma Akonda dostarcza systemy do klejenia kalendarzy trój- i czterodzielnych - z główką lub bez główki - z klejem na zimno lub na gorąco, a także systemy do spiralowania - automaty i półautomaty - gotowe również do produkcji kalendarzy.

Ponad rok temu komercyjną premierę miało urządzenie Cal-One, autorski projekt realizowany w Polsce pozwalający na klejenie kalendarzy trój- lub czterodzielnych przy wykorzystaniu kleju na zimno lub gorąco. Pod koniec sierpnia br. została zainstalowana pierwsza maszyna pozwalająca również na przyklejenie główki. Cal-One umożliwia realizację do 1000 kalendarzy na godzinę (niezależnie od tego, czy są to kalendarze trój-, czy czterodzielne).

Akonda oferuje też nowe, wysokiej jakości urządzenia do pół- i w pełni automatycznego zamykania opraw spiralowanych, zapewniające szybki narząd oraz minimalizację strat przy produkcji. Model CB-420 automatycznie odwija i przycina spiralę, operator zakłada wkład na podaną spiralę, po przetransportowaniu wkładu następuje zamknięcie spirali – wydajności w zależności od rodzaju pracy mogą sięgać nawet 1100 sztuk na godzinę.

Natomiast model AB-36CH jest automatem, gdzie operator jedynie podaje wkład, a maszyna automatycznie realizuje pozostałe procesy z wydajnością do 2100 opraw na godzinę. Jest to model w pełni przygotowany do masowej produkcji opraw. Oba modele są wyposażone w opcjonalny podajnik zawieszek.

Opracowano na podstawie informacji firmy Akonda