Nowe inwestycje Metsä Board
21 lis 2018 12:06

Metsä Board – spółka należąca do Metsä Group – rozpoczęła montaż nowej linii do przekrawania na arkusze w swoim zakładzie produkcji tektury w Äänekoski. Inwestycja spowoduje wzrost rocznej wydajności krajalni o 35 000 ton – do łącznej wartości 120 000 ton. Wartość inwestycji wynosi 11 mln euro. Dzięki nowej linii do przekrawania zakład będzie mógł reagować na rosnący popyt.

Oprócz nowego przekrawacza arkuszy inwestycja obejmuje dodatkową automatyzację zainstalowanych przekrawaczy oraz urządzenia do transportu i przechowywania zwojów. Nowa linia do przekrawania na arkusze zostanie zainstalowana w już działającej krajalni, a jej uruchomienie jest planowane na wrzesień 2019 r.

Metsä Board inwestuje też w drugą linię belowania w swojej celulozowni w Kaskinen. Uzupełniając wcześniejsze zmiany procesu technologicznego i wytwarzanego produktu, inwestycja ta umożliwi zwiększenie ilości wytwarzanej masy chemotermomechanicznej bielonej (BCTMP), zapewni stabilną jakość i niezawodność produkcji. Linia zostanie uruchomiona na przełomie listopada i grudnia 2018 r. Wartość inwestycji wynosi 6 mln euro.

Roczna zdolność produkcyjna wzrośnie o kolejne 30 000 ton do 370 000 ton, co pomoże zakładowi reagować na rosnące zapotrzebowanie. Produkowana w Kaskinen masa BCTMP jest wykorzystywana do produkcji tektury litej Metsä Board oraz sprzedawana na rynku. Zastosowanie masy BCTMP o wysokiej jakości umożliwia uzyskanie tektury litej o pożądanych parametrach takich jak niska gramatura.

Metsä Board Kaskinen to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących masę BCTMP na świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board

cript>