Feldmuehle składa wniosek o uznanie niewypłacalności
22 lis 2018 09:29

Firma Feldmuehle GmbH, która wiosną 2018 r. przejęła operacje biznesowe Feldmuehle Uetersen GmbH w drodze akwizycji wszystkich kluczowych aktywów, stała się w bieżącym roku nieoczekiwaną ofiarą niekorzystnych i nieprzewidzianych podwyżek kosztów energii oraz wzrostu cen surowców. W 2018 r. kierownictwo firmy wdrożyło szeroko zakrojone działania zmierzające do podwyższenia zysków operacyjnych. Mimo tych starań firma nie zdołała zrównoważyć fluktuacji kosztów podwyżkami cen swych produktów, częściowo ze względu na mniejsze od oczekiwanych przychody spółki we wrześniu i październiku 2018. W tych okolicznościach kierownictwo zdecydowało się na przeprowadzenie niezbędnej reorganizacji/restrukturyzacji przedsiębiorstwa w ramach postępowania upadłościowego pod własną administracją i – w dniu 19 listopada 2018 r. - wystąpiło do właściwego miejscowo sądu w Pinnebergu o uruchomienie takiego postępowania zgodnie z niemieckim prawem upadłościowym.

Tego samego dnia sąd w Pinnebergu nakazał ustanowienie tymczasowego administratora; jego zadaniem będzie sprawdzenie sytuacji ekonomicznej i nadzór nad kierownictwem. Jednocześnie zarząd firmy zachował kontrolę nad majątkiem przedsiębiorstwa.

Restrukturyzacja w ramach samokontroli zapewnia kierownictwu spółki szansę na podjęcie i wdrożenie wszelkich działań niezbędnych do poprawy zyskowności i w efekcie konkurencyjności firmy na rynku.

Na podstawie informacji firmy Feldmuehle opracował TK

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>