Warsztaty produktowe Canon
27 lis 2018 09:30

W dniach 21 i 22 listopada br. firma Canon dla swoich akredytowanych partnerów zorganizowała warsztaty, których celem było zapoznanie ich z nowymi ploterami drukującymi imagePROGRAF serii TM. Spotkania odbywały się w zmienionej formule, w której znacznie większy nacisk położono na poznanie prezentowanych maszyn w praktyce, podczas wykonywania konkretnych działań. Zmiana formuły ma zapewnić jeszcze większe powodzenie dostawców, biorących udział w szkoleniach, podczas prezentowania ploterów Canon swoim klientom.

W sumie podczas dwóch sesji warsztatowych w spotkaniach wzięło udział 40 osób. Miały one okazję poznać z bliska urządzenia imagePROGRAF TM i zapoznać się z ich obsługą.

Nowe plotery imagePROGRAF serii TM zapewniają wysoką jakość druku aplikacji CAD/GIS/POS, szybszy druk i wyższą ogólną wydajność niż konkurencyjne urządzenia, płynniejsze cięcie, mniejsze wibracje i hałas zmniejszony aż o 60 proc. w stosunku do poprzednich serii. Dzięki zwartej konstrukcji są kompaktowe, co sprawia, że świetnie sprawdzą się w każdym miejscu, gdzie drukowane są materiały techniczne CAD i GIS. Plotery te oferują także rozbudowane funkcje bezpieczeństwa – w tym bezpiecznego uwierzytelniania i kontroli użytkowników.

„Jako eksperci Canon mamy pełną świadomość na temat zalet ploterów imagePROGRAF TM. Dlatego chcemy ją przekazywać naszym partnerom, bo tylko dostawcy przekonani do sprzętu będą w stanie w profesjonalny sposób opowiedzieć swoim klientom o urządzeniach, które wprowadzamy na rynek. A od tego zależy zarówno sukces naszych partnerów, jak i nasz – mówi Tomasz Miękus, product business developer z Marketing Excellence Product Business Development w Canon Polska. - Do tego jednak nie wystarczy ładny folder czy kolorowa prezentacja i dlatego stawiamy na sesje warsztatowe, wymianę opinii i doświadczeń pomiędzy nami i naszymi partnerami oraz wspólny długofalowy rozwój”.

W czasie spotkań rozmawiano także o nowych mediach eksploatacyjnych Canon LFP, 5-kolorowych wodoodpornych atramentach pigmentowych systemu Canon Lucia TD, zastosowanych w urządzeniach oraz różnych rodzajach oprogramowania Canon, które może ułatwić pracę na urządzeniu. To m.in. program Direct Print & Share, który ułatwia drukowanie plików PDF, JPEG, TIFF i HP-GL/2 bez potrzeby otwierania aplikacji źródłowej. Pozwala także bezproblemowo dzielić się plikami z innymi osobami za pośrednictwem usług pamięci masowej w chmurze. Innym przykładem jest PosterArtist Lite, aplikacja, która umożliwia projektowanie i drukowanie profesjonalnych plakatów w zaledwie czterech prostych krokach. Zawiera ponad 1300 szablonów, zdjęć i klipartów z wzorami, które sprawdzą się w wielu różnych środowiskach biznesowych. Użytkownicy imagePROGRAF serii TM mogą skorzystać także z oprogramowania Free Layout Puls, które pozwala na ułożenie wielu różnych wydruków na jednym arkuszu w trybie podglądu wydruku.

Pod koniec każdego ze spotkań została zainicjowana otwarta dyskusja na temat docelowych adresatów produktów z serii imagePROGRAF TM, która, dzięki wspólnemu inspirowaniu się i wymianie spostrzeżeń, pozwoliła na wskazanie kilku obiecujących, a nie do końca oczywistych segmentów rynku, w których warto szukać szans biznesowych. Spotkania zwieńczył konkurs z wiedzy na temat urządzeń serii TM.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

 

cript>