1000. zespół drukujący ROLAND 700 EVOLUTION
29 lis 2018 12:45

17 października br. tysięczny zespół drukujący ROLAND 700 EVOLUTION opuścił linię produkcyjną Manroland Sheetfed w Offenbachu.

Była to sześciokolorowa maszyna z dwiema wieżami lakierującymi oraz szerokim wachlarzem opcji dodatkowych, wyprodukowana dla belgijskiej drukarni opakowaniowej Impritex.

Od momentu wprowadzenia na rynek pod koniec 2014 roku, ROLAND 700 EVOLUTION został doceniony za wiele innowacji technicznych, w tym SPL (symultaniczny system ładowania płyt) pozwalający na mycie obciągów i cylindrów dociskowych podczas procesu wymiany płyt czy nowo opracowany system PPL (Power Plate Loading) zapewniający automatyczną wymianę płyt lakierujących w celu ograniczenia czasu zmiany zlecenia oraz ułatwienia obsługi.

Elastyczne wykorzystanie sprzętu jest cechą charakterystyczną maszyny ROLAND 700 EVOLUTION, o czym świadczą zespoły drukujące przystosowane zarówno do farb konwencjonalnych, jak i UV. Nowo opracowany system odsysania mgiełki farbowej i czteroobwodowy system czyszczenia służą redukcji czasu przy zmianie jednego systemu na drugi.

Oprócz wielu technicznych innowacji Manroland Sheetfed wprowadził również pionierski pakiet serwisowy ProServ 360° dla wszystkich posiadaczy maszyn ROLAND 700 EVOLUTION. Przez 24 miesiące po instalacji kontrakt serwisowy zapewnia okresowe inspekcje, zdalne kontrole i konserwacje maszyn wraz z analizą wydajności oraz informacją o tym, jak wykorzystać potencjał maszyny.

Przez wiele lat maszyny z serii ROLAND 700 HiPrint i Direct Drive stanowiły o sukcesie drukarni Impritex, umożliwiając jej eksport produktów do wielu krajów z zakładu zlokalizowanego na obrzeżach Brukseli. Teraz najlepsze cechy tych dwóch maszyn zostały połączone w nowym ROLANDZIE 700 EVOLUTION. W oparciu o te pozytywne doświadczenia Impritex zamówił w pełni wyposażoną maszynę ROLAND 706 LTTLV EVOLUTION specjalnie przystosowaną do druku dużych nakładów. Najwyższa wydajność jest głównym celem konfiguracji maszyny.

W pełni zautomatyzowany nonstop na nakładaniu, nowo opracowany nonstop na wykładaniu, rolomat, podwyższenie maszyny i podłączenie do systemu logistyki materiałowej AUPASYS stwarzają najlepsze warunki dla optymalnej konkurencyjności drukarni Impritex na rynku.

Tysiąc zespołów drukujących z serii EVOLUTION dostarczonych do ponad 35 krajów dla różnych segmentów rynku, tryb zamienny i różne możliwości aplikacji to wystarczające dowody, że ROLAND 700 EVOLUTION jest wysoce konkurencyjnym produktem na swoim rynku.


Opracowano na podstawie informacji firmy Manroland Sheetfed

error: Kopiowanie zabronione!
cript>