Epson ogłasza skład jury konkursu win-a-robot
30 lis 2018 13:52

Wśród wybranych znalazło się pięcioro ekspertów z całej Europy reprezentujących środowiska przemysłowe, akademickie i polityczne. Ich zadaniem będzie ocena zgłoszeń nadesłanych na pierwszy w historii otwarty konkurs obejmujący Europę, Bliski Wschód i Rosję, w którym nagrodami są roboty serii T firmy Epson. Misją konkursu jest przekazanie najnowszej technologii w ręce przyszłych pokoleń: uniwersytety, szkoły wyższe i instytucje badawcze zajmują się obecnie odkrywaniem koncepcji, które przyczyniają się do wzrostu, rozwoju i konkurencyjności branży automatyki i robotyki. Organizatorem konkursu jest firma Epson.

Jury rozpocznie obrady w styczniu po wstępnym rozpatrzeniu wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Uczestnicy konkursu, którzy znajdą się na liście finalistów, zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich pomysłów przed jury w trakcie sesji na żywo. Ostateczny termin składania wniosków upływa 15 grudnia 2018 r.

W skład pięcioosobowego jury wchodzą:

  • Eva Kaili, posłanka do Parlamentu Europejskiego, szefowa greckiej delegacji SD (Pasok/Elia), przewodnicząca komisji Science and Technology Options Assessment (STOA) w Parlamencie Europejskim;

  • Patrick Schwarzkopf, dyrektor zarządzający VDMA Robotics + Automation;

  • prof. Darwin Caldwell, dyrektor ds. badań Włoskiego Instytutu Technologicznego w Genui, profesor wizytujący w Katedrze Automatyki i Inżynierii Systemów, Sheffield University;

  • dr Imre Paniti, MTA-SZTAKI, Instytut Informatyki i Sterowania Węgierskiej Akademii Nauk;

  • Yoshifumi Yoshida, Epson Executive Officer, wcześniej COO w Robotics Solutions Operations Division.

„To fantastyczne, że w składzie jury pierwszej edycji konkursu win-a-robot znalazły się osoby o tak rozległym doświadczeniu i wiedzy fachowej oraz reprezentujące taką różnorodność krajów pochodzenia. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty rozwoju automatyki, jury rozważy wartość projektów i z grona finalistów wybierze zwycięską propozycję, która będzie przykładem prawdziwej innowacji w robotyce - powiedział Volker Spanier, dyrektor Robotics Solutions w firmie Epson Europe. - Zainteresowanie, jakie konkurs wzbudził w całym regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Rosji, jest inspirujące i pokazuje realne, naglące pragnienie następnego pokolenia, by lepiej rozumieć i rozwijać robotykę oraz rozwiązania z zakresu automatyki. Stąd możliwość zapewniania praktycznego doświadczenia studentom i instytucjom badawczym oraz rozwijania umiejętności informatycznych i wiedzy ma dla firmy Epson fundamentalne znaczenie.”

Firma Epson jest wiodącym producentem robotów, dzięki którym robotyka stanie się bardziej dostępna w różnych gałęziach przemysłu – zarówno dla dużych, jak i małych firm. Umożliwić ma to linia prawdziwie skalowalnych i elastycznych robotów, obejmująca nie tylko wyposażony w najnowszą technologię, dwuramienny model WorkSense W-01, ale również bardziej przystępne cenowo modele T3, T6 i VT6, które wchodzą w skład oferty typu „Just Enough Robot”.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym instrukcje dotyczące przesyłania zgłoszeń, można znaleźć na stronie konkursu. W najbliższych tygodniach firma Epson opublikuje na niej także wywiady z członkami jury.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

cript>