Ponad 1500 instalacji Océ VarioPrint 6000 w Europie
6 gru 2018 09:43

Już ponad 1500 monochromatycznych systemów druku cyfrowego Océ VarioPrint 6000 zainstalowano u klientów w Europie, a od premiery serii arkuszowych urządzeń Océ VarioPrint 6000 TITAN w sierpniu 2017 r. zrealizowano już ponad 175 zamówień.

Nowa seria urządzeń doskonale nadaje się do zastosowań komercyjnych, dzięki czemu sprawdza się w środowiskach druku materiałów komercyjnych i reklamowych, a także książek czy dokumentów transakcyjnych produkowanych w wysokich nakładach. Szybkość maszyn z serii Océ VarioPrint 6000 TITAN jest imponująca – prędkość drukowania do 328 obrazów A4 na minutę dla druku dwustronnego i nawet 30 000 obrazów tygodniowo w nieprzerwanym cyklu pracy to wynik, który stawia te urządzenia wśród najwydajniejszych systemów wysokonakładowego druku cyfrowego dostępnych na rynku.

Elanders Hungary, firma oferująca zintegrowane rozwiązania druku i opakowań, była pierwszym podmiotem w Europie, który we wrześniu 2017 r. zakupił dwa urządzenia VarioPrint 6330 TITAN na potrzeby druku instrukcji obsługi i dokumentów technicznych. Obsługując nakłady nawet do 10 mln stron A4 miesięcznie, oba systemy druku odpowiadały za produkcję nawet 3,5 mln stron w ciągu pierwszych 2 tygodni od instalacji.

Maxi Renz, assistant site manager, komentuje: „Naszym klientom od zawsze oferujemy wyjątkową wydajność i jakość drukowanych materiałów i tego samego oczekujemy od naszych partnerów i dostawców. Z serii VarioPrint 6000 korzystamy od 2008 r. Ze względu na dotychczasową wysoką wydajność, ale także wsparcie techniczne i obsługę serwisową Canon, byliśmy spokojni o osiągi i komfort pracy na urządzeniach nowej generacji VarioPrint 6000 TITAN. Od momentu instalacji maszyna sprawuje się świetnie i doskonale wpisuje się w nasze potrzeby biznesowe”.

Wykorzystywana w urządzeniach innowacyjna technologia Gemini Instant Duplex zapewnia najwyższą precyzję druku, a optymalizacja Océ VarioPrint 6000 TITAN pod kątem druku na szerokiej gamie mediów daje jeszcze więcej możliwości w zakresie produkcji komercyjnych.

Obecna na rynku od ponad 65 lat niemiecka firma Bairle Druck & Medien GmbH to wieloletni klient Canon. Firma specjalizuje się w druku instrukcji obsługi do urządzeń domowych, przez co na bieżąco produkuje ogromne nakłady czarno-białych materiałów. Tobias Bairle, dyrektor zarządzający i właściciel, wyjaśnia: „Wybraliśmy rozwiązanie Océ VarioPrint 6000 TITAN od Canon ze względu na wyjątkową wydajność druku. Do tej pory naszymi głównymi problemami były przestoje produkcyjne i precyzja druku drobnego tekstu, podczas gdy zarówno płynność procesu, jak i dokładność aplikacji stanowią dla naszych klientów największą wartość. Mieliśmy zbyt wiele problemów z uzyskaniem optymalnej jakości na wydrukach, głównie dla klientów z sektora wydawniczego. Dlatego wobec rosnącego popytu i prężnie rozwijającego się rynku wydawniczego inwestycja w niezawodne drukarki o najwyższej jakości była dla nas kluczowym elementem wyboru. Ale decyzja o dalszej współpracy z firmą Canon wynikała nie tylko z przewagi technologicznej rozwiązań VarioPRINT, ale także z bardzo dobrej, wieloletniej współpracy. Jesteśmy przekonani, że posiadanie pewnego partnera technologicznego z obszaru druku czarno-białych materiałów to ważny kapitał i duży potencjał na dalszy rozwój naszej firmy”.

Moduł TITAN Light Weight Media (LWM) z technologią LWM Air Guide pozwala drukować na lekkich podłożach o gramaturze nawet 45 g/m2, umożliwiając rozszerzenie oferty o nowe produkty i usługi.

Austriacka firma Rattpack Print and Packaging, zajmująca się produkcją insertów, opakowań i instrukcji obsługi dla branży farmaceutycznej, jesienią 2017 r. zakupiła dwie maszyny serii Océ VarioPrint 6000 TITAN: VarioPrint 6330 TITAN z modułem Light Weight Media do druku insertów oraz VarioPrint 6180 TITAN do produkcji instrukcji obsługi.

Martin Schmutterer, kierownik ds. rozwoju biznesu, wyjaśnia: „Drukowanie na cienkim papierze jest szczególnie wymagające, ponieważ medium jest bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Cienki papier przemieszcza się dużo bardziej podczas druku, przez co precyzyjne zadrukowanie, skład arkusza
i umieszczenie go w opakowaniu stanowi niemałe wyzwanie dla urządzenia. Dzięki rozwiązaniom cyfrowym jesteśmy w stanie produkować ulotki farmaceutyczne w sposób ekonomiczny i wydajny zarazem, a do tego nie marnujemy zapasów. Dzięki VarioPrint 6000 TITAN drukujemy dokładnie tyle, ile zamawiają nasi klienci, a przy tym robimy to w krótszym czasie”.

Nowe urządzenia serii Océ VarioPrint 6000 TITAN praktycznie nie emitują ozonu lub zużytego tonera, a ich zużycie energii jest o 30 proc. mniejsze niż konkurencyjnych systemów w tej klasie urządzeń. Dzięki temu pozwalają klientom minimalizować koszty eksploatacji przy jednoczesnym wspieraniu środowiska naturalnego.

Peter Wolff, dyrektor Customer Groups Commercial Printer & CRDs w Canon Europe, komentuje: „Podczas gdy wielu dostawców usług druku koncentruje się na inwestowaniu w rozwiązania do druku kolorowego, produkcja czarno-białych materiałów stwarza równie szerokie możliwości osiągnięcia sukcesu biznesowego. Liczba zainstalowanych urządzeń monochromatycznych oraz opinie naszych klientów pokazują, że drukarki serii Océ VarioPrint 6000 TITAN przynoszą wymierne korzyści produkcyjne, rozszerzając zakres aplikacji i zwiększając wydajność. A to bezpośrednio przekłada się na wzrost biznesowy”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>