Sun Chemical podnosi ceny w Europie
7 gru 2018 09:43

Z dniem 15 stycznia 2019 r. ceny farb ciekłych na bazie wody i rozpuszczalników, produkowanych przez firmę Sun Chemical i oferowanych na rynku europejskim, wzrosną.

W ciągu ostatniego roku rosły koszty kluczowych surowców wykorzystywanych do produkcji atramentów, w tym rozpuszczalników, pochodnych akrylu, pigmentów organicznych i polioli (alkoholi wielowodorotlenowych) oraz izocyjanianów, które są podstawowymi składnikami wielu żywic. Dodatkowo wprowadzane w Chinach zmiany prawne mające na celu wprowadzenie surowszych przepisów w zakresie ochrony środowiska w zakładach chemicznych doprowadziły do zakłóceń w dostawach surowców wykorzystywanych przy produkcji farb ciekłych Sun Chemical.

Koszty surowców wciąż rosną w niespotykanym tempie i wymuszają na nas podnoszenie cen produktów końcowych” - powiedział Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu w firmie Sun Chemical i dodał: „Będziemy nadal współpracować z partnerami w ramach łańcucha dostaw, aby minimalizować wpływ podwyżek na naszą ofertę.”

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical opracowała BZ

 

cript>