Arctic Paper SA powołuje nowego prezesa zarządu
11 gru 2018 11:19

Rada Nadzorcza Arctic Paper SA podjęła w dniu 10 grudnia br. decyzję o powołaniu Michała Jarczyńskiego na stanowisko prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego spółki z dniem 1 lutego 2019 r.

Michał Jarczyński zastąpi obecnego prezesa zarządu, Pera Skoglunda, który będzie piastował swoje stanowisko do 31 stycznia 2019. Per Skoglund pozostanie w spółce w okresie przejściowym.

W imieniu całej firmy chciałbym podziękować Perowi Skoglundowi za jego 13-letni wkład w rozwój Arctic Paper. W czasie pełnienia funkcji prezesa zarządu opracował i rozpoczął wdrażanie nowej strategii dla segmentu papieru w Grupie. Zgodziliśmy się, że teraz - gdy firma wkracza w nową fazę - nadszedł czas na zmianę przywództwa” – powiedział Per Lundeen, przewodniczący Rady Nadzorczej Arctic Paper SA.

Michał Jarczyński zajmował szereg menedżerskich stanowisk w polskim przemyśle, w ostatnim czasie jako prezes Radpol SA, notowanej na giełdzie polskiej spółki technologicznej. W latach 2008-2013 pełnił funkcję prezesa zarządu Arctic Paper SA. Michał Jarczyński posiada blisko 15-letnie doświadczenie w branży papierniczej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Arctic Paper

error: Kopiowanie zabronione!