Polska Izba Druku zrywa współpracę z RemaDays Warsaw
11 gru 2018 10:57

Decyzję taką Polska Izba Druku podjęła ze względu na zakaz wstępu na Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays Warsaw zorganizowanych grup uczniów szkół średnich o profilu poligraficznym pod opieką nauczyciela. Po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez Targi stanowiska, PID postanowiła zerwać współpracę z RemaDays Warsaw.

W liście do organizatora tych targów prezes PID Leszek Wojtczuk podkreśla: „(...) Oczywiście ci młodzi ludzie uczyli się w szkołach związanych kierunkowo z tematyką prezentacji targowych. Był pan uprzejmy wyjaśnić nam zaistniałą sytuację powołując się na regulamin i niechęć wystawców do tego typu praktyk. Przyjmując Państwa stanowisko, stwierdziliśmy, że jest to ewenement w skali kraju, gdzie uczniowie i studenci są zapraszani przez organizatorów ekspozycji związanych z poligrafią. Wobec Państwa nieprzejednanego stanowiska, całkowicie sprzecznego z misją, do wypełniania której jest zobowiązana statutowo nasza organizacja branżowa, jak i każdy członek władz Polskiej Izby Druku z osobna, postanowiliśmy zaniechać dalszej z Państwem współpracy (...)”

W związku z zaniechaniem współpracy zarówno nazwa Polskiej Izby Druku, jak i jej logotyp mają zostać usunięte ze wszystkich materiałów promujących targi RemaDays Warsaw 2019.

Opracowano na podstawie informacji PID

error: Kopiowanie zabronione!
cript>