Nowa folia odporna na sterylizację Cosmo Films
19 gru 2018 14:50

Firma Cosmo Films, czołowy dostawca folii specjalistycznych na opakowania giętkie, laminatów, rozwiązań etykietowych oraz papierów syntetycznych, rozpoczęła sprzedaż przewodzącej folii zgrzewalnej na pojemniki z polipropylenu i polietylenu. Folia jest odporna na wysokie temperatury stosowane w procesach sterylizacji wydłużających przydatność zapakowanego produktu do spożycia.

Nowa folia zgrzewalna jest przezroczysta, poddana z jednej strony obróbce koronowanej, z drugiej zgrzewana na gorąco. Oferuje wyjątkową trwałość zgrzewu, a jednocześnie poprawioną wygodę użytkowania: jest łatwa w otwieraniu, a w trakcie odrywania nie rozrywa się. Prócz doskonałych własności optycznych oraz drukowych jej kolejną zaletą jest możliwość bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Folia może być wykorzystywana zarówno jako produkt jednowarstwowy, jak i zgrzewalny element laminatów w połączeniu np. z folią aluminiową. Nadaje się do aplikacji z roli lub po wstępnym cięciu (i laminacji z innymi materiałami), stosownie do potrzeb klientów. Folia jest przeznaczona głównie dla sektorów: nabiałowego (na aromatyzowane produkty mleczne), spożywczo-napojowego (soki, napoje energetyczne, produkty piekarskie), farmaceutycznego, agrochemicznego oraz kosmetycznego.

Pankaj Poddar, dyrektor generalny Cosmo Films, komentuje: „Ta nagradzana folia powstała głównie z myślą o przemyśle mleczarskim. Unikalność folii wynika z jej odporności na wysokie temperatury w trakcie procesu sterylizacji, który nie wpływa na trwałość jej zgrzewu. Jesteśmy przekonani o jej sukcesie, a dotychczasowa reakcja rynku jest dla nas bardzo korzystna.”

Na podstawie informacji firmy Cosmo Films opracował TK

 

cript>