Grupa manroland Goss przejmuje GWS Printing Systems
21 gru 2018 12:55

Dostawca rozwiązań do druku, Grupa manroland Goss web systems (MGWS), oraz przedsiębiorstwo GWS Printing Systems (GWS) z Holandii poinformowały o podpisaniu umowy przejęcia udziałów. Tym samym MGWS staje się właścicielem holenderskiego specjalisty w zakresie używanych maszyn do offsetu zwojowego.

Transakcja została zawarta 20 grudnia br. Dotychczasowi właściciele GWS, Eric van Kessel oraz Walter Donkers, pozostaną u jej steru. Po przejęciu firm GWS oraz DOVAK Grupa manroland Goss zbliżyła się o kolejny krok do realizacji swej strategii, jaką jest osiągnięcie pozycji najbardziej zaawansowanego dostawcy rozwiązań dla sektora offsetowego druku zwojowego. MGWS oraz GWS współpracowały dotychczas blisko w zakresie sprzedaży maszyn używanych, serwisowania maszyn heatsetowych, a także w ramach platformy handlu internetowego MARKET-X, uruchomionej przez firmę manroland Goss w ubiegłym roku.

Alexander Wassermann, dyrektor generalny manroland Goss, podkreśla: „Akwizycja GWS i DOVAK przez MGWS stanowi logiczną konsekwencję wieloletniej współpracy między tymi firmami oraz licznych sukcesów w realizacji wspólnych projektów. Połączenie naszych sił i rozwiązań zapewni globalnemu przemysłowi druku dostęp do jeszcze szerszego portfolio. Spodziewamy się, że w najbliższych latach rynek maszyn używanych i powiązanych usług będzie się rozwijał, dlatego przejęcie GWS to dla nas szansa, by wzmocnić i rozszerzyć swą obecność w tym obszarze biznesowym.”

Walter Donkers i Eric van Kessel, dotychczasowi właściciele GWS i DOVAK, komentują: „Przemysł drukarski stoi w obliczu nieustannych zmian i jest oczywiste, że dostawcy dążą do współpracy. Jako część Grupy manroland Goss będziemy mieli okazję do wspierania naszych planów, którymi są dalszy rozwój, zwiększanie obecności na rynku oraz wsparcie strategii biznesowej MGWS (...)”.

Na podstawie informacji firmy manroland Goss opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>