Najmniejsza 5-atramentowa drukarka Canon
7 sty 2019 10:40

Canon zaprezentował swoją najmniejszą, 5-atramentową drukarkę dla biur domowych oraz mikro i małych firm. PIXMA TS705 to kompaktowe urządzenie obsługujące szeroki wachlarz nośników, wyposażone w 2 wysokowydajne podajniki papieru (350 arkuszy), rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej (kompatybilne z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Home) oraz zgodne z licznymi aplikacjami do zdalnej i kreatywnej pracy.

Kompatybilność z inteligentnymi asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Home (wsparcie dostępne w językach angielskim i japońskim - UK skill store; wsparcie w innych językach może się różnić w zależności od lokalizacji) sprawia, że w ramach nowoczesnego biura domowego PIXMA TS705 staje się integralnym elementem spójnego środowiska rozwiązań IoT. Dzięki temu, za pomocą prostych poleceń głosowych, możemy poprosić Alexę lub asystenta Google np. o wydrukowanie prezentacji czy szablonu firmowego raportu, ale także kolorowanek dla dzieci i łamigłówek sudoku. Podłączone do sieci urządzenie samodzielnie powiadomi nas również o aktualnym statusie i poziomie atramentu w drukarce.

Konstrukcja nowej drukarki PIXMA TS705 jest aż o 18 proc. mniejsza od poprzednika – modelu PIXMA iP7250 – a dodatkowo posiada wspomniane już funkcje kontroli głosowej, łączności bezprzewodowej oraz miejsce na oszczędne kartridże. Pojemne podajniki na 350 arkuszy oraz obsługa różnorodnych nośników – od błyszczącego i matowego papieru po niestandardowe formaty kwadratowe (8,9x8,9 cm) to odpowiedź na potrzeby małego biznesu. Intuicyjna obsługa jest także zasługą ekranu LCD.

Drukarka Canon PIXMA TS705 jest wyposażona w 5 osobnych atramentów, które zapewniają zarówno wysokiej jakości, wyraźny tekst oraz grafikę, jak i szczegółowe fotografie o nasyconych kolorach. Co więcej, opcjonalne pojemniki z tuszem XL i XXL umożliwiają wymianę każdego z 5 tuszów niezależnie, tym samym optymalizując koszty eksploatacji urządzenia.

Aplikacja Canon PRINT na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android umożliwia drukowanie bezpośrednio ze smartfona lub tabletu za pośrednictwem Wi-Fi. Za pomocą Canon PRINT można również skorzystać z funkcji szybkiego kopiowania – w tym celu wykonujemy zdjęcie, w kilku prostych krokach konwertujemy je na format PDF i drukujemy.

Drukowanie dokumentów i zdjęć bezpośrednio z popularnych rozwiązań chmurowych (Google Drive, Dropbox) oraz serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram) jest możliwe dzięki aplikacji PIXMA Cloud Link. Aplikacja ta umożliwia zdalny dostęp do firmowych dokumentów, a także pozwala na zdalne drukowanie. PIXMA TS705 jest kompatybilna z platformami AirPrint (iOS), Mopria (Android) i Windows 10 Mobile, dzięki czemu możemy drukować materiały bez konieczności instalowania jakichkolwiek aplikacji.

Nowa PIXMA TS705 posiada funkcje zwiększające oszczędność papieru i energii, takie jak automatyczny druk dwustronny czy opcja Auto Power On/Off. Ta druga funkcjonalność pozwala zaprogramować urządzenie do automatycznego włączania/wyłączania np. w godzinach pracy.

Personalizowane wydruki, takie jak kalendarze, kolaże czy naklejki, można drukować za pomocą aplikacji Canon Easy-PhotoPrint Editor (na komputery PC lub urządzenia mobilne). Kreatywności wydrukom dodaje obsługa szerokiej gamy mediów, w tym papierów magnetycznych, samoprzylepnych czy w kwadratowym formacie. Można też skorzystać z ponad 200 szablonów naklejek na paznokcie dostępnych w kompatybilnej aplikacji Canon Nail Sticker Creator.

Użytkownicy drukarek PIXMA TS705 oraz oryginalnych tuszów Canon mogą zbierać punkty w programie lojalnościowym Canon Print Rewards, które następnie można wymieniać na dodatkowe produkty, promocyjne usługi cyfrowe i nagrody rzeczowe. Co więcej, funkcja Easy Ink Delivery automatycznie wyśle powiadomienie e-mail o kończącym się tuszu i podpowie, jak najszybciej zamówić nowe zasobniki.

Canon PIXMA TS705 będzie dostępna w sprzedaży od lutego br.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>