Pierwsza w Polce instalacja maszyny Accurio Label 190
14 sty 2019 15:35

Pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli - Accurio Label 190 - rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

„Nasza firma to drukarnia rodzinna – mówi Michał Pabiasz, właściciel przedsiębiorstwa - która powstała w latach 90. ubiegłego wieku. Początkowo zajmowała się obsługą lokalnych klientów. W 1997 r. pojawiła się tu pierwsza maszyna fleksograficzna. Kiedy w latach 2007-2008 zacząłem zarządzać firmą wspólnie z moim ojcem Wojciechem (założycielem przedsiębiorstwa), na rynku produkcji offsetowej zaczęły zachodzić istotne zmiany. Następowała globalizacja i lokalna drukarnia, skupiająca się na klientach tylko z regionu, przestawała mieć rację bytu. Ojciec, bazując na swoim doświadczeniu (...) powiedział mi wówczas ważną rzecz, którą powtarzają sobie obecnie ludzie z branży: kiedy rynek dotyka kryzys, firmy zrezygnują z drukowania materiałów reklamowych ograniczając swój budżet, natomiast ich produkt zawsze potrzebować będzie etykiety. Dlatego wspólnie postanowiliśmy przekształcić nasze przedsiębiorstwo i skierować się w stronę tego właśnie asortymentu. Przez lata wyspecjalizowaliśmy się więc w produkcji etykiet, udoskonalając je i dostosowując do potrzeb klientów. Dzięki temu udaje nam się osiągać sukcesy na tym rynku nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami”.
Obecnie produkcja drukarni FelxOn dla klientów zagranicznych to ok. 40 proc.; firma ma też stale powiększające się grono klientów w naszym kraju. Są wśród nich przedstawiciele niemal każdej branży. „Sukcesy drukarni FlexOn – mówi Marcin Zaporowski odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań druku przemysłowego w firmie Konica Minolta - zbudowane są na ogromnej wiedzy i doświadczeniu. (...)”.

„Prawdą jest – kontynuuje Michał Pabiasz – że to, co dzieje się na rynku, musiało wygenerować zmiany również w naszym przedsiębiorstwie. Już jakiś czas temu zorientowaliśmy się, że około 90 proc. zapytań, jakie docierają do naszej firmy, dotyczy etykiet w niższych nakładach. Analizując tę sytuację doszliśmy do wniosku, że szkoda rezygnować z tych zleceń. W tamtym jednak czasie nie mogliśmy sobie pozwolić na dostępne wówczas na rynku rolowe maszyny cyfrowe, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup urządzeń arkuszowych. Wybór padł na rozwiązanie Konica Minolta i przy tej okazji nawiązaliśmy bardzo dobre relacje z tym producentem. (...)”.

Nasilał się jednak trend do produkcji zmniejszonych nakładów, krótkich terminów realizacji, potrzeby personalizacji czy druku na żądanie. Klienci wymagali też etykiet wysokiej jakości i prostych w aplikacji niezależnie od nakładu. Odpowiedzią na te potrzeby stała się maszyna, która pojawiła się w ofercie Konica Minolta - Accurio Label 190. „Jakość oferowana przez nią jest tak wysoka, że ponad 90 proc. naszych klientów nie widzi różnicy w stosunku do wydruków z maszyn fleksograficznych. Dzięki temu zakupowi mogliśmy zaproponować im produkt tej samej, wysokiej jakości, w różnych nakładach. Z kolei możliwości w zakresie znakowania, personalizacji otworzyły przed nami nowe perspektywy – zaoferowaliśmy nową usługę i otworzyliśmy się na nowych klientów, których stale przybywa” - mówi Michał Pabiasz.

Przed ostateczną decyzją dotyczącą wyboru maszyny FlexOn brał pod uwagę także konkurencyjne urządzenia, ale – co podkreśla jego właściciel - równie ważnym jak sama maszyna aspektem każdego zakupu jest postawa partnera, z którym podejmuje się współpracę. „Konica Minolta przez wiele lat udowodniła, że jest dla nas wsparciem - nie tylko sprzedawcą, ale przede wszystkim doradcą. Również serwis tej firmy jest niezawodny, a nasze relacje z handlowcem - Marcinem Zaporowskim i serwisantem – Sebastianem Witkowskim – są wręcz idealne, stąd ostatecznie zdecydowaliśmy się na urządzenie z oferty tego właśnie producenta” - mówi.

Właściciel drukarni FlexOn podkreśla, że zakup rolowej maszyny cyfrowej stawia go dziś krok przed konkurencją.

„Nasza oferta w zakresie przemysłowych maszyn cyfrowych jest coraz szersza – mówi Marcin Zaporowski. - Na całym świecie z rozwiązań firmy Konica Minolta korzystają tysiące drukarń, również etykietowych. Także w Polsce Konica Minolta na stałe wpisała się w przestrzeń drukarń offsetowych. Teraz przyszedł czas na fleksografię. Również dla tego segmentu mamy bowiem profesjonalne rozwiązania, czego przykładem jest instalacja w drukarni FlexOn. Jesteśmy bardzo zadowoleni obserwując rozwój i sukcesy tego klienta. Cieszy nas również fakt, że także kolejne drukarnie z tej branży zdecydowały się na wdrożenie naszego rozwiązania, co dowodzi jego wysokiej jakości i znajomości potrzeb rynku fleksograficznego przez naszą firmę”.

Więcej – w styczniowej „Poligrafice”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta

error: Kopiowanie zabronione!
cript>