Cyfrowy druk bardziej dostępny dzięki Durst Tau 330 RSC E
18 sty 2019 10:07

Firma Durst, producent zaawansowanych cyfrowych technologii druku, wprowadziła na rynek inkjetową maszynę do druku w jednym przebiegu Tau 330 RSC E UV, która ma umożliwić większej liczbie producentów wkroczenie na rynek druku cyfrowego.

Budżetowy model, skierowany przede wszystkim do małych i średnich producentów na rynku zleceń średnionakładowych – jego ceny rozpoczynają się od 350 tys. euro – może zostać ulepszony do pełnej wersji wysokowydajnej maszyny Durst Tau RSC, drukującej w 8 kolorach z prędkością 78 m/min.

Zgodnie z hasłem Dursta „Configure Your Digital Future” („Skonfiguruj swoją cyfrową przyszłość”) nowa maszyna jest dostępna w wersjach o szerokości druku 244 i 330 mm oraz w konfiguracji 4-kolorowej (z opcjonalnym białym). Maszyna korzysta z najnowocześniejszej technologii RSC. Natywna rozdzielczość 1200x1200 dpi została w niej połączona z najmniejszą kroplą o wielkości 2 pl gwarantującą uzyskanie wydruku o jakości fotograficznej.

Możliwości produkcyjne na poziomie 1020 m2/h można uzyskać przy prędkości drukowania 52 m/min w druku pełnokolorowym (plus biały). Zastosowanie atramentów wysokopigmentowych ogranicza zużycie atramentu nawet o 20 proc. na metr kwadratowy, zapewniając minimalny poziom kosztów użytkowania.

W nowym modelu można zastosować wszystkie opcje dostępne w modelu Tau 330 RSC, wśród nich rozwiązanie Chill Roller do obniżania temperatury zadrukowywanych folii w trakcie procesu suszenia, możliwość drukowania danych zmiennych, a także zewnętrzne przewijarki folii z rolek jumbo. Nowa maszyna pracuje z prędkością maksymalną 52 m/min i może być wyposażona nawet w 8 stacji drukujących (w kolorach CMYK-W-OVG). Wraz z urządzeniem dostępne jest również szybkie, wydajne i łatwe w obsłudze oprogramowanie dla przygotowalni Durst Workflow Label.

Helmuth Munter, dyrektor oddziału Durst Label & Packaging Printing powiedział: „W trakcie prac rozwojowych nad Durst Tau 330 RSC E szczególną uwagę poświęcono możliwości rozbudowy maszyny oraz jej elastyczności. To ważny dodatek do rodziny Durst Tau RSC (…). Przystępny cenowo cyfrowy druk etykiet staje się obecnie dostępny dla coraz większej liczby producentów i drukarzy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani nowymi możliwościami, które ten nowy, budżetowy model otworzy przed rosnącą liczbą przetwórców”.

Na podstawie informacji firmy Durst opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!