10 ploterów Mutoh na targach RemaDays Warsaw
24 sty 2019 09:55

Polski dystrybutor urządzeń Mutoh – firma Atrium Centrum Ploterowe – zaprezentuje odwiedzającym tegoroczne targi RemaDays Warsaw 10 ploterów wielkoformatowych tej marki. Jeden z nich to premierowe urządzenie do bezpośredniego druku na tkaninach.

„Podczas tegorocznej Remy zaskoczymy nowatorską technologią zadruku tkanin. Mogłoby się wydawać, że nic w tym nowego, ale pokażemy po pierwsze znakomitą drukarkę Mutoh ValueJet 1938TX, po drugie, będzie ona drukowała innowacyjnymi atramentami pozwalającymi na zadruk tkanin naturalnych i syntetycznych w uproszczonym procesie technologicznym!” - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Mutoh ValueJet serii TX dzięki unikalnym atramentom polimerowym UltraVision Textile pozwoli na bezpośredni zadruk tkanin naturalnych i syntetycznych, a także tapet i dekoracji. Tak wszechstronne drukowanie umożliwiają zawarte w atramentach micele i nanopolimery. Dzięki nim także cyfrowa produkcja tkanin jest skrócona o nieekonomiczne procesy prania i suszenia. Atramenty UltraVision TX są zgodne z REACH oraz ekopaszportem OEKO-TEX. Charakteryzują się także brakiem wolnych związków organicznych.

Mutoh ValueJet 1938 TX to zaawansowany ploter dwugłowicowy. Może zadrukowywać materiały o szerokości do 1,91 m. Maksymalna prędkość tej drukarki sięga 73 m2/h, typowa prędkość produkcyjna to ok. 40 m2/h.

Na stoisku można się będzie także zapoznać z niedrogim, szybkim i produktywnym ploterem sublimacyjnym Mutoh RJ-900 XG o szerokości 1,07 m.

Podczas targów RemaDays Atrium zaprezentuje również 3 plotery Mutoh ValueJet serii X: 1324X, 1604X, 1638X. Pracują one w technologii żywicznej, tzn. drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS, których skład bazuje na żywicach. Szeroki gamut kolorystyczny pozwala drukować „korporacyjne” kolory – pokrycie palety Pantone C wynosi aż 83 proc. (z CMYK-a).

Plotery ValueJet X występują w dwóch szerokościach: 1,37 i 1,62 m, a ich prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h.

„Na naszym stoisku można będzie zapoznać się również z urządzeniami do druku bezpośredniego LED-UV o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Będą to tzw. drukarki „gadżetowe” Mutoh ValueJet 426UF oraz 626UF, a także większe maszyny do zadruku materiałów giętkich i sztywnych” - zapowiada Paweł Stania.

Mutoh ValueJet 426 i 626UF to kompaktowe drukarki LED-UV przeznaczone do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym odpowiednio A3+ i A2+. Stół roboczy pozwala na bezpośredni zadruk materiałów o grubości do 7 i 15 cm i ciężarze do 4 oraz 6 kg.

Z kolei Mutoh ValueJet 1638UR to 2-głowicowa drukarka LED-UV o szerokości roboczej 1,62 m. Oprócz kolorów CMYK oferuje także kolor biały oraz lakier.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!
cript>