IKONOS – na bolączki z banerami
25 sty 2019 10:45

Problemy z reklamacjami dotyczącymi porwanych banerów, z utylizacją zużytych wydruków, z dźwiganiem ciężkich nawojów i samych wydruków podczas instalacji. Wszyscy profesjonaliści znają te bolączki.

IKONOS, wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, przedstawia serię rewolucyjnych pod wieloma względami nowych nośników.

„Nowa seria „Super” materiałów banerowych IKONOS to trzy ultralekkie i mocne materiały, mocniejsze od najmocniejszych banerów!” - mówi Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora.

Pierwszym z serii nowych materiałów jest Ikonos Super Baner o gramaturze 140 g/m2. To 3-4 razy mniej niż klasyczne banery, a dodatkowo materiał jest bardzo wytrzymały. Dzięki wysokiej wytrzymałości można go stosować na tablicach reklamowych, billboardach, płotach, konstrukcjach banerowych bez obaw, że przy mocniejszym podmuchu ulegnie porwaniu.

Ikonos Super Baner jest oferowany w wielu szerokościach, z najpopularniejszymi 3,20 m i 5 m włącznie.

Klasyczne banery są wykonane z PVC. Super Baner jest wykonany jest z PE ze stosowną deklaracją REACH; oznacza to, że materiały te łatwo poddają się recyklingowi.

Należy też wspomnieć, że Super Baner można zadrukować w ekologicznej technologii LED/UV.

„Byłoby nieporozumieniem w przypadku tak proekologicznego rozwiązania stosować atramenty solwentowe. W przypadku Super Banera IKONOS mówimy wyłącznie o „zielonej” technologii LED-UV.

Warto także zauważyć, że niska gramatura przekłada się na większe nawoje. Dla wymagających producentów proponujemy nawet 3-kilometrowe jumbo-role. Standardowo są to role po 100 metrów, czyli 2x więcej niż klasyczny baner. Takie nawoje to kolejne korzyści wynikające z użytkowania tego nośnika” - tłumaczy Paweł Stania.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, jest to materiał z wykończeniem matowym, w kolorze białym z minimalnym indeksem bieli równym 85, ze współczynnikiem Delta E na poziomie 1.5, z miękkością porównywalną z PVC, łatwością zgrzewania, odpornością na rozdarcie, przekłucie, gniecenie i UV.

Seria Super obejmuje jeszcze 2 materiały o podobnych właściwościach: Super Poster o jeszcze niższej gramaturze – 98 g/m2 oraz Super Backlit o gramaturze 200 g/m2.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

cript>