FOLDRUK Media inwestuje w kompletne technologie Heidelberga
31 sty 2019 11:30

W ramach kontraktu podpisanego z firmą Heidelberg Polska firma z Siedlec zakupiła 5-kolorową arkuszową offsetową maszynę drukującą Speedmaster XL 75-5+L z zespołem do lakierowania, składarko-sklejarkę do produkcji opakowań kartonowych MK Diana Easy 85, automat sztancujący MK Easymatrix 106 CS, linię do krojenia Polar N 115 Plus wraz z podnośnikiem, utrząsarką i urządzeniem do odwracania stosu papieru oraz system naświetlania płyt drukowych CtP Suprasetter A75.

System naświetlania Suprasetter oraz maszyna drukująca Speedmaster XL 75-5 +L pozwalają na elastyczną i szybką realizację zadrukowanych arkuszy w formacie 50x70 cm przy wykorzystaniu farb triadowych i kolorów specjalnych wraz z lakierowaniem. Automat sztancujący, składarko-sklejarka oraz linia cięcia oparta na szybkiej krajarce Polar N 115 Plus do cięcia różnych podłoży (w tym z tworzyw sztucznych) uzupełniają całość, pozwalając firmie FOLDRUK Media na produkcję opakowań.

Do tej inwestycji skłoniła nas potrzeba rozwoju, a dodatkowo zdopingował nas pomysł na pozyskanie i możliwość wykorzystania dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 – mówi Marian Borkowski, właściciel firmy. - Maszyny zakupione w tym pakiecie są wyposażone w najnowsze rozwiązania, które są aktualnie dostępne w branży poligraficznej. (...)”

FOLDRUK Media (pierwotnie Mar-Fol-Druk) to firma rodzinna założona przez Barbarę i Mariana Borkowskich w 1992 r. W 2017 r. świętowała jubileusz 25-lecia. Właściwa działalność firmy rozpoczęła się od produkcji opakowań foliowych z nadrukiem metodą sitodruku, stąd nazwa FOLDRUK.

W latach 90. ubiegłego wieku firma zajmowała się produkcją i sprzedażą małej poligrafii, wyrobów artystycznych i dekoracyjnych, reklamy zewnętrznej oraz introligatorstwem, a także produkcją narzędzi i maszyn do obróbki drewna. Od 2004 r. w zakresie działalności pojawiły się usługi prepress, naświetlanie płyt drukowych, przetwarzanie danych, działalność fotograficzna oraz działalność agencji informacyjnych.

W kwietniu 2016 otwarto nową, nowoczesną siedzibę firmy przy ulicy Starzyńskiego 10 w Siedlcach, gdzie znalazły miejsce wszystkie dotychczasowe działy firmy, w tym drukarnia i biura.

Obecnie FOLDRUK Media skupia się na realizacji zamówień z dziedziny poligrafii, reklamy wizualnej oraz gadżetów reklamowych. Firma zatrudnia ok. 60 osób i pracuje w systemie dwuzmianowym.

(...) Opakowania kartonowe to dla nas naturalny kierunek rozwoju i możliwość zaoferowania produktów, które wykorzystają nasz potencjał. To też rozszerzenie oferty o bardzo dynamicznie rozwijający się segment produkcji poligraficznej – mówi Marian Borkowski. - Dodatkowym atutem dla nas jest również to, że kompletne wyposażenie i technologię otrzymujemy od jednego producenta, nie ma więc problemu z ich kompatybilnością i płynnym przejściem od przygotowalni po druk i operacje introligatorskie. Istotne jest również to, że wszystko jest objęte programem opieki serwisowej Heidelberga.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska

cript>