7. Sympozjum Druku Online
4 lut 2019 09:33

W dniach 3 i 4 kwietnia 2019 roku w Monachium po raz siódmy odbędzie się Online Print Symposium – Sympozjum Druku Online. Jego organizatorzy – bvdm (Bundesverband Druck und Medien e.V.) oraz zipcon consulting GmbH - zapowiadają ponad 15 międzynarodowych prelegentów, 10 wystawców partnerskich i ponad 300 uczestników.

Pod hasłem „Think Global - Print Online” wybrani eksperci z branży oraz czołowi prelegenci z branż przemysłowej i handlowej dadzą uczestnikom unikalny wgląd w strategie i działania ich firm, jak również wskażą trendy, rozwój i pionierskie koncepcje. Tematy takie jak transformacja cyfrowa, nowe drogi dotarcia do klienta, innowacyjne technologie i procesy produkcyjne, jak również rozwój w zakresie internacjonalizacji charakteryzują sektor druku online i nieustannie stawiają nowe wyzwania.

Robert Keane, prezes Cimpress, internetowej firmy poligraficznej, która w ostatnich latach zrewolucjonizowała branżę drukarską, zainicjuje dyskusję po otwarciu pierwszego dnia sympozjum. W swoim wystąpieniu omówi kwestie dotyczące kluczowych technologii i procesów przyszłości, oceni robotykę i sztuczną inteligencję, przyjrzy się modelom biznesowym, których można się spodziewać po tych technologiach i wyjaśni, w jaki sposób Cimpress zajmie pozycję w kolejnej fali transformacji przemysłowej.

Drugiego dnia sympozjum dr Holger Schmidt, Network Economist/TU Darmstadt, wyjaśni w swoim wystąpieniu zagadnienie platform jako nadrzędnego modelu biznesowego na wielu rynkach cyfrowych, wskaże najważniejsze fakty i przedstawi najciekawsze pomysły na to, w jaki sposób druk online może znaleźć drogę do świata platform w przyszłości.

„Dla mnie osobiście te dwa wystąpienia będą jednymi z najważniejszych punktów nadchodzącego Online Print Symposium – mówi Bernd Zipper, prezes zarządu zipcon consulting GmbH. - Z pewnością zainspirują one niejednego uczestnika do refleksji lub działania w kierunku pozycjonowania się bądź poszerzania własnej pozycji na stale zmieniającym się rynku. Online Print Symposium jest wiodącym międzynarodowym wydarzeniem w branży. Jeśli chcesz być jego częścią, powinieneś szybko zgłosić swój udział, ponieważ liczba uczestników jest w tym roku również ograniczona.”

„Dzięki Online Print Symposium stworzyliśmy platformę, na której konkurenci mogą wymieniać informacje i doświadczenia oraz wspólnie oceniać trendy – dodaje Jens Meyer, prezes zarządu printXmedia Süd GmbH, reprezentujący współorganizatora wydarzenia. - Ponadto OPS jest spotkaniem, które inspiruje całą branżę poligraficzną. Duże międzynarodowe zainteresowanie pokazuje, że sympozjum stało się jednym z najważniejszych wydarzeń dla druku online na świecie.”

Na podstawie informacji organizatorów opracowała AN

error: Kopiowanie zabronione!