Canon prezentuje nową serię ploterów płaskich
4 lut 2019 11:15

Canon zaprezentował nową serię ploterów płaskich Océ Arizona 1300 do produkcji średnich nakładów oznakowań i materiałów graficznych. Nowe urządzenia zaprojektowano pod kątem podniesienia efektywności produkcji, aby zaspokajać zapotrzebowanie rynku na coraz bardziej różnorodne aplikacje.

Oferując prędkość drukowania do 52,8 m2/ h, nowe plotery z serii Océ Arizona 1300 są przeznaczone dla dostawców usług druku produkujących rocznie nawet do 15 000 m2 grafik. W skład nowej serii ploterów wchodzi aż 6 modeli. Klienci mogą wybierać spośród 3 modeli GT (Océ Arizona 1340 GT, 1360 GT, 1380 GT) o powierzchni stołu 1,25x2,5 m lub 3 większych modeli o wymiarach stołu 2,5x3,08 m XT (Océ Arizona 1340 XT, 1360 XT, 1380 XT).

Plotery Arizona 1300 to pierwsze urządzenia płaskie Océ wyposażone w opcję utwardzania LED, która daje możliwość natychmiastowego drukowania bez konieczności nagrzewania lamp UV.

W nowej serii wykorzystano także innowacyjne oprogramowanie Océ Arizona Xpert, automatyzujące wykonywanie złożonych zadań, w tym produkcję materiałów wielowarstwowych oraz prac wymagających poddruku, dzięki czemu pliki produkcyjne są gotowe jeszcze szybciej. Intuicyjne oprogramowanie przechowuje plik gotowy do druku, co sprawia, że przyszłe zadania mogą być przygotowywane jeszcze szybciej i łatwiej przez operatora, gwarantując płynność produkcji bez zbędnych przestojów.

Nowe urządzenia to również pierwsze plotery Canon wykorzystujące oprogramowanie Océ Remote Service w celu maksymalizacji czasu pracy i stałego wsparcia technicznego. Dzięki temu narzędziu klienci mogą jeszcze lepiej monitorować bieżące zużycie atramentu i liczbę wydruków, a także dopasować zakres wsparcia serwisowego do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Technologia utwardzania LED w nowych ploterach serii Océ Arizona 1300 oferuje dostawcom usług druku możliwość obsługi jeszcze szerszego zakresu aplikacji druku zarówno na sztywnych, jak i na giętkich podłożach. Zadruk niestandardowych podłoży nie stanowi żadnego problemu, nawet w takich przypadkach jak druk na płótnie, drewnie, dachówkach czy szkle. Atramenty LED-UV wykorzystane w nowych modelach posiadają certyfikat UL GREENGUARD Gold, co oznacza, że wydruki mogą być również bezpiecznie używane wewnątrz pomieszczeń, w których konieczna jest szczególna ostrożność, takich jak szkoły, szpitale czy sklepy. Tym samym Canon jest jedynym dostawcą płaskich ploterów oferujących zarówno konwencjonalne utwardzanie atramentów, jak i w technologii LED.

Dodatkowe funkcjonalności, takie jak opcjonalny atrament jasny Cyan (LC), jasna Magenta (LM), lakier czy biały atrament, jak również ulepszone obrazowanie to kolejne atuty nowych maszyn zapewniające doskonałą jakość i odwzorowanie kolorów w druku oraz usprawniające codzienną obsługę maszyny.

Klienci, którzy chcą wyróżnić swoją ofertę spośród konkurencji, mogą także skorzystać ze zintegrowanej technologii wielowarstwowego druku do zastosowań graficznych i dekoracyjnych z możliwością tworzenia efektów teksturowych – Océ Touchstone. Dodatkowa opcja Roll Media Option do obsługi giętkich nośników optymalizuje produkcję.

Wouter Derichs, dyrektor ds. marketingu, Wide Format, Canon Europe powiedział: „Nasi klienci inwestujący w innowacyjne platformy do druku płaskiego zawsze stawali przed dwoma kluczowymi wyzwaniami: zwiększenie produktywności przy jednoczesnym rozwoju portfolio aplikacji w celu otwarcia się na nowe możliwości biznesowe. Wprowadzenie na rynek nowej serii Océ Arizona 1300 w pełni odpowiada na te potrzeby, dostarczając narzędzie do szybkiej, niezawodnej i efektywnej kosztowo produkcji materiałów na różnorodnych mediach.

Przez ponad 11 lat nasze zespoły badawczo-rozwojowe były silnie zaangażowane w projektowanie innowacyjnych rozwiązań druku, dostarczając klientom kompleksowe platformy wspierające użytkownika w całym procesie – od przygotowania pliku po konserwację samego urządzenia.

Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom nową serię ploterów płaskich, która jest dopracowana w każdym calu. To pokazuje też nasz rozwój operacyjny – od jednego urządzenia płaskiego w 2007 r., do pełnego portfolio ploterów Océ Arizona do różnych zastosowań dostosowanych do różnych wymagań klientów”.

Produkcja urządzeń serii Océ Arizona 1300 odbywa się w niedawno powiększonym zakładzie produkcyjnym Canon w Poing w Niemczech. Sprzedaż urządzeń rozpocznie się w lutym br.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

cript>