Grafmasz na targach RemaDays Warsaw 2019
6 lut 2019 09:51

W czasie tegorocznych targów RemaDays firma Grafmasz skoncentruje się na prezentacji rozwiązań z oferty swoich czołowych dostawców w zakresie oprawy spiralnej (niemiecki Renz), bigowania i falcowania (czeski Cyklos), foliowania i złocenia (angielski Vivid). Na stoisku nie zabraknie również urządzeń do produkcji broszur szytych (nowość w ofercie, urządzenie angielskiej firmy Kas Paper Systems) oraz produkowanych przez Grafmasz w Polsce krajarek do papieru (krajarka hydrauliczna G52 H).

Renz to niemiecki producent urządzeń specjalizujący się w rozwiązaniach do oprawy spiralnej zarówno do produkcji nisko-, jak i wysokonakładowej. Firma Grafmasz od prawie 10 lat jest autoryzowanym przedstawicielem Renza na polskim rynku. W czasie targów RemaDays zaprezentowane zostaną po raz pierwszy w Polsce automatyczne perforatory Autopunch w 2 wersjach.

AP 360 to znane na rynku rozwiązanie, pracujące również w czołowych polskich introligatorniach i drukarniach, umożliwiające wysokonakładową perforację bloków w formacie maksymalnym do 360x360 mm. Dzięki podajnikowi typu „Pater Noster” możliwe jest ładowanie kolejnych stosów arkuszy bez zatrzymywania maszyny. Urządzenie można wyposażyć w listwy perforujące otwory o różnych kształtach, w różnych podziałkach, a także listwy do perforacji przerywanej.

AP 300 compact to nowy model perforatora dedykowany firmom stawiającym na automatyzację produkcji w niższych nakładach do formatu 300x320 mm. Umożliwia on perforowanie papieru, ale również okładek tekturowych o grubości nawet do 2 mm.

Na stoisku nie zabraknie również półautomatu do oprawy w spirale Mobi 500 - urządzenia umożliwiającego oprawę bloków w spiralę w każdej dostępnej na rynku średnicy w oparciu o standardowe wypo­sażenie maszyny, gdzie przezbrojenie urządzenia pod inną spiralę zajmuje kilka minut. Pionowe prowadzenie bloku na spirali gwaran­tuje możliwość oprawy zarówno standardowych kalendarzy, jak i dłu­gich bloków oraz bloków z ponadwymiarową okładką.

Listę prezentowanych urządzeń uzupełniają elektryczne perforatory w szerokości 340 i 500 mm oraz elektryczna zaciskarka ELC 500. Zaprezentowane zostaną również ciesząca się opinią najsolidniejszego urządzenia na rynku ręczna bindownica SRW 360 oraz urządzenie SPB 360 do oprawy w coraz popularniejsze na polskim rynku spirale wkręcane.

Firma Grafmasz jest też od prawie 10 lat wyłącznym przedstawicielem angielskiej firmy Vivid, której flagowym produktem są półautomatyczne foliarki z serii Matrix, pracujące w ponad 100 polskich drukarniach. Pneumatyczne urządzenia w najnowszej wersji umożliwiają nie tylko laminowanie foliami błyszczącymi i matowymi, ale również stosowanie specjalnych folii do wybiórczego złocenia i srebrzenia wydruków cyfrowych. Folie specjalne są obecnie także dostępne w kilkunastu różnych kolorach. Targi będą stanowić znakomitą okazję do zapoznania się z możliwościami tej technologii na żywo.

Również po raz pierwszy na jednej imprezie firma Grafmasz zaprezentuje wszystkie półautomatyczne i automatyczne bigówki z oferty czeskiego Cyklosa. Urządzenia te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich drukarń cyfrowych z uwagi na prostą obsługę, wielofunkcyjność zastosowań, europejską niezawodność i konkurencyjne ceny. Model GPM 450 SA to urządzenie półautomatyczne do bigowania i perforacji kreskowej wyposażone w programator. Modele GPM 450 SPEED oraz AIRSPEED to urządzenia automatyczne, które oprócz bigowania i perforacji posiadają także funkcje perforacji przerywanej fragmentarycznej, perforacji otworów pod oprawy w spiralę, a w przypadku wersji AIRSPEED również perforacji krzyżowej i nacinania. Ich dodatkowym plusem jest możliwość połączenia w linię z dwukasetową falcerką TRIFOLD obsługującą arkusze o grubości nawet 350 g/m2, której nie mogło również zabraknąć na liście urządzeń prezentowanych na targach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

error: Kopiowanie zabronione!
cript>