Strefa Ricoh na Hunkeler Innovationdays 2019
11 lut 2019 09:39

Podczas Hunkeler Innovationdays 2019 w strefie Ricoh zaplanowano szereg prezentacji, które pokażą możliwości najnowszych systemów na papier ciągły i cięty. Na HID zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie system Pro VC70000 z nową, innowacyjną technologią suszenia.

Na Ricoh Pro VC70000 zostaną zrealizowane:

  • Druk przewodnika turystycznego po Lucernie (100 m/min) na powlekanym papierze offsetowym Stora Enso Lumi Silk o gramaturze 150 g/m2, z wykończeniem w trybie offline przez broszurownicę firmy Hohner.

  • Niski nakład albumu „Wild about Twickenham” wydrukowany na Stora Enso LumiArt o gramaturze 150 g/m2, z szyciem w trybie offline przez niciarkę Meccanotecnica.

  • 4-stronicowy direct mailing w formacie A4, z trzema odrywalnymi i personalizowanymi kuponami. Media: Stora Enso Lumi Silk o gramaturze 150 g/m2. Wykańczanie odbędzie się na modułach Hunkeler i Horizon.

Na stoisku zostaną również zaprezentowane broszury wydrukowane na systemie na papier ciągły Pro VC70000 (Arctic G-Print o gramaturze 100 g/m2; prędkość drukowania 150 m/min) przez firmę Zalsman, w której dokonano pierwszej instalacji ww. rozwiązania.

Na monochromatycznym rozwiązaniu na papier ciągły Ricoh Pro V20000 zostaną zrealizowane:

  • Czarno-biały druk niskich nakładów książek w różnych formatach na UPM Fine 90 g/m2, które zostaną wykończone na urządzeniach Hunkeler Generation 8 oraz Muller Martini.

  • Druk na wstępnie zadrukowanym papierze do ulotek farmaceutycznych (Delfort Polar Bright 50 g/m2). Wykończenie offline na modułach Hunkeler i GUK.

  • Druk na papierze Mondi DNS HSI NF 120 g/m2, pokazujący wszechstronność rozwiązania.

W strefie zostaną również zaprezentowane możliwości systemu Ricoh Pro C9200, m.in. druk perforowanych voucherów wykończonych na module Multigraf. Dodatkowo na rozwiązaniu do druku na papierze ciągłym z serii Pro VC40000 zostanie zaprezentowany wydruk 8 różnych wariantów kolorystycznych i formatowych książek. Bindowanie tej pracy zostanie przeprowadzone na urządzeniu Muller Martini.

Wszystkich zainteresowanych Ricoh zaprasza do rejestracji na http://events.ricoh-europe.com/HID19

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh

cript>