Sprzedano już 100 maszyn Truepress z serii Jet520HD
22 lut 2019 14:39

Firma Screen Europe poinformowała, że na całym świecie sprzedano już 100 maszyn Truepress z serii Jet520HD i Jet520HD+. Dzięki wyłącznemu dostępowi do farb SC firmy Screen użytkownicy maszyn Truepress z serii Jet520HD mogą dodatkowo podwyższyć uzyskiwany obecnie wysoki poziom jakości poprzez drukowanie na szerokiej gamie mediów papierowych, z uwzględnieniem standardowych papierów powlekanych oraz do druku offsetowego, bez konieczności wstępnego przygotowania.

Polscy użytkownicy maszyn Truepress z serii Jet520HD i farb SC, którzy również zainwestowali w tę technologię, to drukarnie PrintBooks ze Szczecina oraz Totem z Inowrocławia. Najnowsze instalacje europejskie miały miejsce m.in. w: drukarniach niemieckich (Hubert&Co i Kohlhammer), angielskich (Bluetree i PrintOnDemand-Worldwide) oraz francuskich (TagG Informatique).

Hervé Lesseur, założyciel firmy TagG Informatique, wyjaśnia: „Nie ma technologii porównywalnych z maszynami firmy Screen z serii Jet520HD, które są sprawdzone i łatwo dostępne na rynku”.

„Maszyna drukarska z serii HD w połączeniu z farbami SC stanowi punkt zwrotny w strategii działania firmy PODWW, nadając maszynom atramentowym pierwszeństwo przed maszynami tonerowymi” — mówi Andy Cork, właściciel i dyrektor zarządzający w firmie PODWW.

Jutta Reimann, dyrektor techniczny w firmie Hubert & Co, dodaje: „Przekonały nas farby. Zapewnienie tak wysokiego poziomu jakości na papierze powlekanym bez obróbki wstępnej oraz bez pogorszenia wrażeń wizualnych i dotykowych w odbiorze papieru jest ważną zaletą”.

Maszyny Truepress z serii Jet520HD i farby SC zostały zaprezentowane na targach HID 2017, zdobywając powszechne uznanie, a niedługo potem zostały uhonorowane nagrodą InterTech Technology Award, przyznaną przez Printing Industries of America — największe stowarzyszenie branży poligraficznej w USA.

Truepress z serii Jet520HD firmy Screen to wysokiej jakości maszyny do druku atramentowego na wstędze z prędkością do 150 metrów na minutę, rzeczywistą rozdzielczością druku 1200 dpi i precyzyjną kontrolą wielkości kropli. Zastosowanie farb SC firmy Screen zapewnia niezmiennie szeroką gamę kolorów i taką samą stabilność, jak standardowe farby Truepress, a ponadto umożliwia korzystanie z technologii absorpcji firmy Screen.

Niedawno zaprezentowana technologia NIR Dryer firmy Screen działa w połączeniu zarówno z maszynami Truepress Jet520HD+, jak i farbami SC. Technologia Dryer oferuje najnowsze udoskonalone funkcje suszenia, poprawiając wydajność suszenia powlekanych mediów offsetowych zarówno o małej, jak i dużej gramaturze. Dostawcy usług drukowania mają możliwość dostępu do szerokiego wachlarza aplikacji, jednocześnie oferując większą zdolność produkcyjną w przypadku trudno schnących papierów i podwyższoną prędkość drukowania na powlekanych mediach offsetowych.

Bui Burke, senior vice president odpowiedzialny za sprzedaż w firmie Screen Europe, mówi: „Farby okazały się istotnym czynnikiem dla potencjalnych klientów inwestujących w maszyny Truepress z serii Jet520HD. Z pewnością przyczyniły się do zwiększenia liczby instalacji. Farby SC zapewniają klientom firmy Screen bezkonkurencyjne możliwości uzyskiwania wyjątkowych rezultatów jakościowych, jednocześnie będąc ekonomicznym i niedrogim rozwiązaniem umożliwiającym szybsze drukowanie. Dostarczenie 100 maszyn Truepress z serii Jet520HD na całym świecie jest ogromnym osiągnięciem, a liczba ta będzie nadal rosnąć.”

Maszyny Truepress z serii Jet520HD+ wraz z farbami SC będą prezentowane na targach HID 2019 w Lucernie (Szwajcaria) w dniach od 25 do 28 lutego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Screen

cript>