Nowy prezes firmy Kodak
28 lut 2019 10:36

Rada Nadzorcza Kodaka poinformowała o nominacji Jima Continenzy na stanowisko prezesa firmy. Zastąpi on Jeffreya C. Clarke'a, sprawującego tę funkcję przez ostatnie 5 lat.

Jim Continenza, który przewodniczył radzie nadzorczej Kodaka od 2013 roku, będzie nadal pełnił tę funkcję równolegle z funkcją prezesa firmy.

Jest on obecnie prezesem rad nadzorczych dwóch innych przedsiębiorstw i członkiem innej rady nadzorczej. Jest także założycielem i CEO spółki Vivial zajmującej się technologiami marketingu i komunikacji. W przeszłości był prezesem rad 6 spółek i członkiem rad 11 firm.

Przy okazji tej nominacji dyrekcja i rada nadzorcza firmy Kodak poinformowały o projektach grupy, którymi będą się zajmować w najbliższej przyszłości. Na pierwszym miejscu znajduje się finalizacja sprzedaży działu Flexographic Packaging; stosowna umowa została podpisana w listopadzie ub.r. z angielskim funduszem Montagu Private Equity.

Grupa planuje także wdrożyć plan zakładający oszczędności rzędu 40 mln USD rocznie, rozwój rosnących sektorów kluczowych dla Kodaka: płyt (z wyjątkiem rozwoju płyt Sonora), technologii inkjetowych, oprogramowania workflow i licencji, kontynuując jednocześnie maksymalizację wartości systemów druku, filmów i materiałów specyficznych.

Kodak chce również umocnić się w dziedzinie kinematografii po uzyskaniu 32 nominacji do Oscara w roku 2019 przez filmy kręcone na taśmach tej firmy.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!