Nawilżanie powietrza: skuteczniejsze drukowanie i klejenie
1 mar 2019 10:02

Działająca na terenie całej Europy grupa Schumacher Packaging to numer trzy na polskim rynku opakowań. Schumacher w swoim niemieckim zakładzie w Sonneberg od 2016 roku stosuje bezpośrednie nawilżanie powietrza. Dodatkowe nawilżanie na poszczególnych etapach produkcji dba o optymalne warunki. W rezultacie powstają wysokiej jakości rozwiązania opakowaniowe.

Zamów bezpłatnie!

Szczegółowe informacje o nawilżaniu powietrza w przemyśle opakowaniowym, patrz https://www.condair-systems.pl/pakiet-info-przemysl

 

Rodzinna firma Schumacher Packaging od 1948 roku produkuje papierowe opakowania z tektury falistej i pełnej. Ponad 3000 pracowników w 15 fabrykach rozlokowanych po całej Europie w 13 lokalizacjach wytwarza na indywidualne zamówienia produkty we wszystkich wymaganych wielkościach opakowań i z najróżniejszym uszlachetnianiem. W Polsce działa aż pięć zakładów produkcyjnych: dwa we Wrocławiu, po jednym w Bydgoszczy i Grudziądzu, a do tego od 2016 roku działa fabryka papieru w Myszkowie. Asortyment produktów jest bardzo szeroki i obejmuje opakowania transportowe, kartony składane i różnego rodzaju ekspozytory. Bazując na papierze z własnej produkcji możliwy jest skuteczny nadzór nad jakością materiału. Ponadto najnowocześniejsze maszyny poligraficzne i opakowaniowe zapewniają najwyższą jakość obróbki surowców.

Wilgotność powietrza optymalizuje procesy

Opakowania offsetowe, tak zwane kaszerowane, wymagają w produkcji szczególnych warunków klimatycznych przy obróbce materiału, druku i kaszerowaniu. Powietrze o wilgotności 45-50 proc. zapobiega odkształcaniu się papieru, jak również zmianom wymiarów tektury falistej, a tym samym zapewnia precyzję spasowania zadrukowywanych arkuszy papieru i tektury podczas kaszerowania. Dodatkowo redukuje ładunki elektrostatyczne, jakie mogą pojawiać się podczas drukowania, wpływając negatywnie na prędkość produkcji. Optymalna wilgotność powietrza chroni przed kosztownymi przestojami maszyn i dużą ilością odpadu z druku.

Indywidualnie dopasowana wilgotność powietrza

Od 2016 roku w Schumacher Packaging działa 15 nawilżaczy do bezpośredniego nawilżania powietrza, zapewniając na powierzchni niemal 8000 m² stałą wilgotność powietrza. Firma zdecydowała się na wysokociśnieniową instalację nawilżania powietrza typu Draabe TurboFogNeo 8. System mocowany do stropu został skonstruowany do dużych wydajności, z powodzeniem poradzi sobie z przestrzenią w wysokich na 9 m halach fabryki Schumacher Packaging.

Inwestycja w jakość produkcji

Równa wilgotność powietrza utrzymująca się w magazynie, na produkcji i w dalszej obróbce dodatkowo zwiększa wysoką jakość opakowań produkowanych przez Schumacher Packaging. „Brak odkształceń papieru, mniejsza elektrostatyka i mniejsze załamywanie się rowków” - podsumowuje Oliver Michel, kierownik zakładu w Sonneberg. „Jestem bardzo zadowolony z optymalizacji klimatu” - cieszy się ze znaczącej poprawy od chwili zainstalowania bezpośredniego nawilżania powietrza. Konkretna inwestycja, która może się zamortyzować już po kilku latach.

Zamów bezpłatnie!

Szczegółowe informacje o nawilżaniu powietrza w przemyśle opakowaniowym, patrz https://www.condair-systems.pl/pakiet-info-przemysl

 

 

 

Kontakt: Condair Systems Sp. z o.o.
ul. Langiewicza 28/2   /   70-263 Szczecin
Phone: +48 43 841 7030
info@condair-systems.pl
www.condair-systems.pl

cript>