Gdy firma rośnie wraz z oprogramowaniem
4 mar 2019 15:16

Zespół firmy Imaginators, brytyjskiego specjalisty od rozwiązań druku cyfrowego w dużym formacie dobrze wie, że dokładność, szybkość i spójność kolorów są niezbędne do osiągnięcia wspaniałych rezultatów, których oczekują ich klienci.

Firma obsługuje różne sektory rynku, w tym wydarzenia muzyczne, reklamy eksperymentalne, sportowe, detaliczne, wystawiennicze i outdoorowe. Jej wysoce wydajny przepływ pracy, spójność i jakość produkcji opierają się na wykorzystaniu ONYX Thrive, który został rozbudowany w miarę ich własnego rozwoju.

ONYX Thrive to skalowalne oprogramowanie do druku wielkoformatowego. Dedykowane jest użytkownikom posiadającym wiele drukarek czy też wymagającym wysokiej wydajności oprogramowania RIP. Thrive jest oferowany w wielu wariantach, np.: 862, 642, 421, 211. Pierwsza cyfra (8, 6, 4 lub 2) oznacza liczbę jednoczesnych procesów RIP. Druga oznacza liczbę jednocześnie obsługiwanych drukarek wielkoformatowych. Ostatnia cyfra to liczba „job editorów”, czyli końcowych stacji roboczych.

Matt Tydeman, dyrektor zarządzający w Imaginators, mówi: „ONYX Thrive to wyjątkowo skalowalne rozwiązanie, które rozwinęło się wraz z naszą działalnością. ONYX stał się kompleksowym rozwiązaniem przepływu naszej pracy, na którym polegamy, aby zapewnić sobie maksymalną wydajność i dokładność, jednocześnie unikając kosztownych przestojów.

Dzięki ONYX możemy zapewnić sobie dokładność obrazu i koloru, z superszybkim przetwarzaniem plików i szybkością produkcji, zabezpieczając przy tym jednolitą kolorystykę na wielu przemysłowych urządzeniach wyjściowych.”

Najnowsza wersja ONYX (18.5) cechuje się najwyższą mocą i niezawodnością w całym portfolio produktów ONYX dzięki najnowszej technologii Adobe PDF Print Engine 5.W połączeniu z nowymi, dynamicznymi narzędziami do produkcji wydruków, zoptymalizowanymi gotowymi ustawieniami fabrycznymi, ONYX 18 zapewnia szybkie i doskonałe wydruki dla wszystkich zastosowań druku wielkoformatowego.

„Szczególnie cieszymy się z funkcjonalności pełnego przepływu pracy Adobe PDF od złożenia pliku, poprzez zarządzanie kolorami, po drukowanie i automatyczne cięcie. Taki przepływ zapewnia nam spokój zmniejszając liczbę wydruków próbnych” - dodaje Tydeman.

Imaginators ściśle współpracują z markami i ich agencjami, aby zapewnić kompleksowe rozwiązania, często wykorzystując przy tym gigantyczne realizacje graficzne. W ostatnim roku obsługiwali największe festiwale muzyczne w Wielkiej Brytanii i najważniejsze wydarzenia sportowe.

Matt Tydeman: „Często pracujemy w niezwykle napiętych terminach. Funkcja QuickSets w Onyx z nieograniczoną liczbą tzw. gorących folderów pomagają przyspieszyć produkcję i zminimalizować liczbę błędów dzięki możliwości przetwarzania RIP i drukowania wielu plików na wielu urządzeniach w locie jednocześnie! Jest to ogromna zaleta, która pomaga nam dotrzymać terminów i utrzymać nasze standardy jakości i usług.

Nasz zespół produkcyjny rozrósł się dzięki ONYX, który jest znaną i niezawodną platformą. Cieszymy się również z nowej możliwości, jaką jest ONYX Hub, i planujemy zintegrować ją z naszym workflow.”

ONYX Hub jest dostępny dla użytkowników ONYX Thrive. Jest to narzędzie analityki biznesowej dla druku wielkoformatowego. Na przeglądarkowym pulpicie można odczytać zagregowane informacje, które pozwolą podejmować lepsze decyzje. Onyx HUB zbiera informacje na temat wydruków, plotera i prezentuje w czasie rzeczywistym. HUB pozwoli lepiej zrozumieć koszty, zwiększyć zyski i znaleźć miejsca, gdzie można zaoszczędzić.

ONYX 18 wprowadził nowe technologie kolorystyczne zapewniające dokładność kolorów, spójność i zgodność ze standardami takimi jak G7 i Fogra. Jest też pierwszym rozwiązaniem kompatybilnym z iccMAX, nowym standardem zalecanym przez ICC dla wszystkich zastosowań druku wielkoformatowego.

„ONYX 18 zakłóca status quo istniejących rozwiązań druku. Ta wersja sprawia, że ​​dzięki ONYX dostawcy usług poligraficznych wyróżnią się na tle konkurencji za sprawą oszałamiającej jakości wydruków, którymi dosłownie zaskoczą swoich klientów” - mówi Bryan Manwaring, dyrektor ds. marketingu produktów Onyx Graphics.

Onyx od lat blisko współpracuje z wieloma producentami drukarek wielkoformatowych, aby zapewnić ich poprawną obsługę. Stale aktualizowana baza sterowników zawiera obecnie ponad 2 tysiące driverów. Szczególnie bliska współpraca ma miejsce z japońskim producentem drukarek wielkoformatowych – firmą Mutoh.

„Można powiedzieć, że obie firmy grają w pierwszej lidze wielkiego formatu. To one kreują i wprowadzają innowacyjne rozwiązania, które po latach okazują się nadal niedoścignione. (…) - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

cript>