Brancher wraca pod flagę francuską
20 mar 2019 12:41

Spośród trzech ofert przejęcia firmy Brancher Kingswood sąd handlowy z Chartres wybrał tę złożoną przez Tetu Group. Przejęcie, które nastąpiło 18 marca br., wiąże się też ze zmianą nazwy przedsiębiorstwa na Societe Nouvelle Brancher.

Producent farb drukarskich Brancher, pierwotnie rodzinna firma francuska, od roku 2012 wchodził w skład chińskiej grupy przemysłowej Suzhou Kingswood i w końcu października ub.r. wszczął postępowanie naprawcze. Przedsiębiorstwo zatrudniające 63 osoby posiada we Francji zakład produkcyjny (w Tremblay-les-Villages) i biuro (w Angouleme) oraz filię w Polsce zatrudniającą 7 pracowników.

Tetu Group została założona przez Emmanuela Tetu i składa się z dwóch firm: Saga oraz Tetu Agency. Saga powstała w 2001 r. i działa w branży drukarskiej oferując produkty dla technologii heatset i materiały do druku arkuszowego m.in. takich producentów jak Govi, Trelleborg i Tesa. Tetu Agency jest spółką ajencyjną pracującą głównie dla hubergroup na rynku coldsetu.

„W ciągu ostatnich 15 lat Brancher trzykrotnie wdrażał postępowanie naprawcze. Skoro jednak firma wciąż istnieje, to znaczy, że ma silny potencjał” – tłumaczy Emmanuel Tetu, prezes Tetu Group.

Przedsiębiorstwo od wielu lat jest deficytowe. Nowy prezes ma jednak pomysły, jak dostosować je do wymagań rynku. W najbliższym czasie powstanie nowy oddział w zakładzie w Tremblay-les-Villages, który oprócz produkcji farb będzie zajmował się sprzedażą materiałów, m.in. obciągów Trelleborg, klejów. Obecnie na etapie uzgodnień są trzy umowy partnerskie. Zostanie tu również przeniesiony magazyn Sagi.

Do zakładu należą 4 ha gruntu, z czego budynki zajmują powierzchnię 9000 m2. Zakład został zbudowany w początkach lat 2000., kiedy zatrudniał 180 pracowników i generował 24 mln euro obrotów. Obecnie załoga liczy ok. 40 osób, a obroty wynoszą 10 mln euro.

Societe Nouvelle Brancher będzie kontynuowała produkcję farb i rozwijała nowe ich serie. Wkrótce mają zostać wprowadzone nowe gamy farb LED i H-UV.


Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!