Wiosenne warsztaty oklejania
2 kwi 2019 11:44

Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS od ponad 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka miesięcy przyjeżdża do Opola kilkadziesiąt osób. Łącznie w ostatnich latach w podstawowym szkoleniu „Aplikacje samochodowe od A do Z” wzięło udział ponad 1000 uczestników. Kolejne szkolenie odbędzie się 12 kwietnia.

„To już 26. edycja „Aplikacji Samochodowych od A do Z”, na którą zapraszamy. Cieszymy się, że przez ten długi okres nasze spotkania aplikacyjne cieszą się niesłabnącą popularnością. Co więcej, główny nośnik, któremu poświęcone jest to szkolenie – folia wylewana – jest cały czas ten sam. Tak samo jak program naszego szkolenia. W myśl starej zasady nie zmienia się tego, co jest dobre i działa - mówi Paweł Stania z Atrium.

Pierwsza, merytoryczna cześć szkolenia, będzie miała na celu przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji różnego rodzaju folii. Omówione zostaną właściwości i różnice folii kalandrowanych i wylewanych, a także sposoby ich dobierania w zależności od aplikacji.

Druga część „teorii” to omówienie procesu oklejania pojazdów, które jest podzielone na kilka etapów zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie go do danego samochodu, zatwierdzenie projektu, aż po drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie samochodu do aplikacji.

„To podstawowe szkolenie kierujemy do nowicjuszy, którzy chcą postawić pierwsze kroki w pracy z folią wylewaną. Szkolenie znajdzie także uznanie firm poligraficznych i reklamowych, które chciałyby rozszerzyć portfolio swoich usług o oklejanie. Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy chcieliby poznać kilka „trików” zawodowców. Duża dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów” - zapewnia prowadzący część teoretyczną Jakub Soluch.

Meritum spotkania - część warsztatową - poprowadzi jeden z czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target, wicemistrzów Polski w aplikacjach. Zastosowane zostaną folia wylewana i laminat wylewany marki GRAFITYP. Zestaw ten jest ceniony rynku za długi czas pozycjonowania i dedykowany jest zarówno początkującym, jak i profesjonalistom. Jego charakterystyka obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie sięga nawet 30-45 minut. Inną zaletą tego systemu jest możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, potocznie mówiąc w „pełnym trójwymiarze”.

Podczas prezentacji i warsztatów specjaliści wyjaśnią wszelkie niuanse, które towarzyszą oklejaniu. Każdy z uczestników będzie miał możliwość pod okiem „mistrza” wykonać próbne, podstawowe aplikacje, sprawdzić charakterystykę folii, nauczyć się prawidłowej pracy z nagrzewnicą, folią i raklą.

„Wiemy, że po takim szkoleniu uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować, aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, biorąc pod uwagę potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców, można tę drogę skrócić, a przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu” - przekonuje organizator.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!