Label Center wybiera system Durst Tau 330E
18 kwi 2019 11:03

Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdujący się na etapie zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że liczba jego pracowników potroi się w ciągu 5 lat.

Pięciu wysoko wykwalifikowanych pracowników stanowi podstawę szwajcarskiego Label Center, które zakończyło swój pierwszy pełny rok produkcji na konkurencyjnym rynku lokalnym, na którym obroty wzrosną w tym roku trzykrotnie do 1,5 mln CHF (1,3 mln euro). Właściciele marek składają teraz zamówienia bezpośrednio w firmie, gdzie kluczowymi czynnikami sukcesu są elastyczność, oszczędność kosztów oraz szybka produkcja i podejmowanie decyzji.

Hossam Elgendy, który założył w listopadzie 2017 r. Label Center, zlokalizowane na obrzeżach Zurychu, nie rozpoczął produkcji, dopóki Durst Tau nie pojawił się w kwietniu ub.r. „Nie posiadaliśmy na początku żadnych zasobów, dlatego rozpoczęcie produkcji było konieczne, gdy tylko maszyna została zainstalowana - powiedział Elgendy. - Bez przesady można powiedzieć, że bez Durst Tau nie moglibyśmy rozpocząć działalności tak, jak to uczyniliśmy.

Oczekiwania rynku wobec małych i średnich nakładów to przede wszystkim szybka realizacja zamówień po konkurencyjnej cenie, co daje się wykonać tylko cyfrowo. Patrząc na wymagania techniczne i zgodność innych kryteriów, bardzo często dostrzegamy możliwość realizacji zleceń za około 2/3 regularnej ceny dla klienta. Mnie osobiście bardzo cieszy fakt,
że właściciele drukarń i dużych marek pytają nas o ceny bezpośrednio, a niektóre firmy poligraficzne, korzystające z konwencjonalnej technologii, zaczęły nam zlecać prace na zasadzie podwykonawstwa. Posiadanie niezawodnej, cyfrowej maszyny powoduje, że klienci składają zamówienia, nawet wtedy, gdy tylko nas odwiedzają.

Technologia cyfrowa stanowi już 60 proc. naszych prac, ale z pewnością się zwiększy, ponieważ oczekuję, że dwie kolejne linie druku cyfrowego będą pracować w systemie dwuzmianowym w cyklu 5- lub 6-dniowym w ciągu 5 lat oraz będziemy zatrudniać od 12 do 15 pracowników. Założenia naszego biznesplanu na rok 2018 osiągnęliśmy już w sierpniu.”

Wiodąca na rynku jakość druku, szybkość odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, brak problemów z wykańczaniem, możliwość drukowania na ogromnej różnorodności podłoży, a także minimalna ilość odpadu produkcyjnego są również ważnymi czynnikami inwestycji Label Center w maszynę Tau, dostarczoną przez firmę Durst i jej partnera Jetpack.

Nawet bardzo wymagające zadania takie jak etykiety czarno-białe z trzema różnymi wariantami na każdej etykiecie - barkody, numerowanie i kody QR – generują dochody dla Label Center. Również niektóre prace z zastosowaniem uszlachetnienia są teraz wykonywane cyfrowo na Durst Tau. Hossam Elgendy podkreśla jeszcze korzyści płynące z wykorzystania szybkiego, wydajnego, łatwego w użyciu oprogramowania Durst Workflow Label i podaje kolejny przykład: „Zamówienie dotyczyło tylko 500 etykiet, ale 20 różnych wariantów dla jednej pracy. Klient zaoszczędził 1000 CHF za tę jedną pracę. Nie można było tego zrobić konwencjonalnie”.

I dodaje: „Jesteśmy dostawcą usług, a nie tylko drukarnią. Istotne jest dla nas także zaufanie klientów. Zawsze mieliśmy wrażenie, że Durst i Jetpack podobnie wkładają swoje serce i duszę w to nowe przedsięwzięcie. Wierzyli w nas. My mamy zadowolony, doświadczony zespół, skuteczny i szybki w podejmowaniu decyzji. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągniemy obroty w wysokości 1,5 mln CHF, a potem planuję pierwsze wakacje!”

Helmuth Munter, manager segmentu druku etykiet i opakowań w firmie Durst, powiedział: „Durst Tau 330E został wprowadzony na rynek, aby zapewnić niedrogą produkcję cyfrową coraz większej liczbie producentów etykiet. Zgodnie z naszą strategią „Skonfiguruj swoją cyfrową przyszłość”, okazuje się również atrakcyjną perspektywą dla myślących przyszłościowo, w tym firm typu start-up, takich jak Label Center, które potrzebują zmiennych, wszechstronnych, regulowanych i konfigurowalnych systemów maszynowych, aby poszerzyć zasięg biznesowego działania.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst

error: Kopiowanie zabronione!