Superwielkoformatowy ploter tnący Summa
16 maj 2019 10:13

Belgijski producent zaprezentował na targach FESPA swój najnowszy wielkoformatowy ploter do cięcia laserowego L3214. Jest on przeznaczony dla rynku oznakowań miękkich, dekoracji wnętrz, odzieży sportowej i mody.

Maszyna, pracująca z podłożami giętkimi, posiada strefę cięcia o wyjątkowo dużych rozmiarach: 1,4x3,2 m. Dodatkowo jest wyposażona w nową technologię umożliwiającą cięcie w ruchu. Dzięki systemowi wysokojakościowych kamer podłoże jest nieustannie analizowane i znaki cięcia są automatycznie wyznaczane. Producent zapewnia dla klasycznych prac prędkość cięcia 400 m2/h. Pomimo zwiększonej prędkości cięcie odbywa się z najwyższą precyzją. Zautomatyzowany odwijak pozwala uniknąć wszelkich deformacji podłoża podczas cięcia, a system zapewnia ciągły i stabilny dopływ materiału na stół podsysu.

Pierwszym modelem systemów cięcia laserowego z serii L był L1810 (o szerokości 1,8 m), wprowadzony na rynek w marcu br. Seria ta jest rezultatem przejęcia w roku 2018 przez Summę angielskiej firmy Cadcam Technology specjalizującej się w maszynach do laserowego cięcia i grawerowania.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

cript>