Czas rozpocząć wielkie odliczanie
20 maj 2019 13:15

Czas szybko mija, dlatego już dziś warto wpisać termin 24-27 października do kalendarza. To właśnie wtedy odbędą się 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które sprawią, że do Krakowa przybędą fani literatury z całego świata.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa Carlosa Ruiza Zafóna „Czytać to bardziej żyć”. Dla organizatorów Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zdanie to ma szczególne znaczenie. „Z całą pewnością oznacza życie intensywne, w którym jest jednak czas na refleksję. Codzienny bieg skutkuje tym, że często nie znajdujemy chwili na zastanowienie się nad otaczającym nas światem, naszymi relacjami z ludźmi. Spiesząc się, nie doświadczamy wyraźnie smaków, zapachów, które niesie ze sobą każdy dzień. Literatura sprawia, że czytane fragmenty możemy odnieść do naszego życia. To właśnie ona zmusza nas do myślenia, analizy i szukania rozwiązań. Budzi w nas ciekawość świata i ludzi. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie wyrosły właśnie z potrzeby spotykania się i rozmowy w kręgu osób kochających literaturę. Czytanie, jak każda pasja, zbliża i skłania do dzielenia się nią. Krakowskie wydarzenie stwarza przestrzeń do wymiany myśli i słowa” – mówi Zuzanna Oettingen, komisarz Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Pięć miesięcy przed targami organizatorzy zdradzają obecność wyjątkowego gościa. Będą nim Niemcy, którzy zaprezentują się pod hasłem „German stories”. Których niemieckojęzycznych autorów spotkamy i jakie atrakcje będą czekać na nas na stoisku naszych sąsiadów? Tego dowiemy się już niebawem, śledząc stronę www.ksiazka.krakow.pl

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to nie tylko stoiska wystawców, których z każdym dniem przybywa. To również miejsce licznych edukacyjnych warsztatów, spotkań z wyjątkowymi gośćmi oraz bogaty program towarzyszący przygotowany z myślą
o najmłodszych czytelnikach.

W tym roku organizatorzy chcą docenić polskich ilustratorów, którzy podbijają świat. Zapewniają, że pamiętają o nich i będą chcieli podkreślić ich rolę w tworzeniu polskiej literatury.

Bardzo ciekawie zapowiada się konferencja Szkoły Gospodarki Cyfrowej dla księgarzy „Jak budować biznes w Internecie poprzez komunikację z omnichannelowym konsumentem. Program w podziale na marketing i sprzedaż”. Podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy jak reklama w Google Ads i content marketing w branży księgarskiej czy jak sprostać wysokim wymaganiom konsumentów w zakresie dostawy towaru,  jednocześnie optymalizując koszty.

W programie nadchodzącej edycji nie zabraknie stałych elementów wydarzenia, tj.: Dziecięcej Strefy Warsztatowej, Saloniku Literackiego i Salonu Komiksu. Również w tym roku targi odwiedzi Małopolskie Forum Bibliotek, którego obecność jest ważnym punktem w programie branżowym targów.

Bywalcy krakowskiego literackiego wydarzenia jak co roku mogą liczyć na spotkania z ulubionymi autorami. Program zostanie tak przygotowany, aby każdy - bez względu na wiek - poczuł przyjemność z obcowania z literaturą.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

24-27 października 2019

EXPO Kraków

www.ksiazka.krakow.pl
https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/

Opracowano na podstawie informacji organizatorów

cript>