Nagrody branżowe dla cyfrowej maszyny inkjetowej Jet Press 750S
28 maj 2019 09:52

Wprowadzona do oferty Fujifilm pod koniec ub.r. cyfrowa maszyna inkjetowa Jet Press 750S zdobyła ostatnio kilka prestiżowych nagród branżowych. W konkursie EDP Awards, organizowanym dorocznie przez European Digital Press Association (EDP), została uznana za „najlepsze rozwiązanie w kategorii cyfrowych urządzeń drukujących w formacie B2(+)”. Nieco wcześniej zdobyła nagrody Red Dot i iF Design, przyznawane za innowacyjny projekt. W kwietniu nową maszynę Fujifilm można było obejrzeć podczas dwudniowych Dni Otwartych, zorganizowanych w Centrum Zaawansowanych Technologii Poligraficznych tej firmy w Tilburgu.
Nagradzając urządzenie Fujifilm w kategorii „Cyfrowych maszyn drukujących w formacie B2(+)”, Komitet Technologiczny EDP napisał w uzasadnieniu m.in., że „stanowi ono idealną kombinację już znanych i zupełnie nowych rozwiązań, łącząc w sobie możliwość użytkowania papierów offsetowych z najlepszą w swojej klasie techniką inkjetową”. Jurorzy podkreślali też w werdykcie właściwe pasowanie arkuszy, niezawodność, jakość oraz prędkość zapewniane przez Jet Press 750S.
Komentując przyznaną nagrodę, Taro Aoki – szef działu maszyn cyfrowych Fujifilm Graphic Systems w regionie EMEA, powiedział: „Bazując na naszych doświadczeniach z wcześniejszym modelem – Jet Press 720S, maszyna Jet Press 750S wyznacza nowe standardy pod względem jakości, niezawodności i wydajności uzyskiwanych w półformatowym druku cyfrowym. Wyróżniona nieco wcześniej dwiema prestiżowymi nagrodami za innowacyjny i przyjazny dla użytkownika design, tym razem została doceniona za zastosowane w niej rozwiązania technologiczne, co przyjmujemy z tym większą satysfakcją. Jet Press to najlepszy przykład na możliwość dostarczania przez Fujifilm rozwiązania łączącego w sobie własnej produkcji atramenty, głowice drukujące oraz technologię przetwarzania obrazu. Wszystko po to, by przekraczać obecne ograniczenia druku cyfrowego i podnosić poprzeczkę w kontekście jakości reprodukcji oraz wydajności uzyskiwanych w tej technologii”.
Wspomniane wcześniej wyróżnienia za design zostały przyznane maszynie Jet Press 750S w dwóch niezależnych od siebie konkursach – Red Dot Award i iF Award. Jak podkreśla Fujifilm, obok American International Design Excellence Award (IDEA) są to dwie z trzech najbardziej prestiżowych nagród projektanckich w skali świata.
Jurorzy obu konkursów docenili takie elementy zastosowane w maszynie Jet Press 750S jak: zwarta budowa, umożliwiająca łatwiejszy dostęp przy czyszczeniu i konserwacji urządzenia; większa kompaktowość niż w przypadku Jet Press 720S, która poprawia funkcjonalność i usprawnia procesy produkcyjne; oraz możliwość zdalnego podglądu funkcji kontrolnych z poziomu tabletu lub smartfona.
Warto dodać, że Jet Press 750S była jednym z 24 produktów Fujifilm wyróżnionych w tegorocznej edycji Red Dot Design Awards oraz 19, jakie nagrodzono w konkursie iF Design. Komentując oba sukcesy Mark Stephenson, menedżer produktu Fujifilm Graphic Systems Europe, powiedział: „Jest nam bardzo miło, że maszyna Jet Press 750S zdobyła dwa tak prestiżowe wyróżnienia. Stworzyliśmy rozwiązanie, które pod względem wizualnym jest niezwykle atrakcyjne, a każdy element jego projektu ma na celu poprawić i zwiększyć doświadczenia użytkownika, jak również udoskonalić funkcjonalność i podnieść wartość realizowanej w nim produkcji. (...)”.
Z możliwościami nowej maszyny Fujifilm jej europejscy klienci mieli okazję zapoznać się w kwietniu, podczas dwudniowego Open House, zorganizowanego w Centrum Zaawansowanych Technologii Poligraficznych firmy w Tilburgu (Holandia). W wydarzeniu wzięli licznie udział obecni oraz potencjalni użytkownicy rozwiązań Fujifilm, wśród których znaleźli się także przedstawiciele drukarń z naszego kraju. Mówi Karol Niedzielski, jr. product manager w polskim oddziale Fujifilm: „Jet Press 750S to obecnie najszybsza pełnokolorowa maszyna półformatowa w swojej klasie produktów. Zapewnia wysoką jakość reprodukcji, właściwe nasycenie barwne i wydajność, a przy tym pozwala użytkownikom na wyróżnienie się wśród innych, konkurencyjnych drukarń oraz rozszerzenie portfolio usług. Potwierdzeniem tej opinii jest nie tylko rosnące nią zainteresowanie, co pokazała wysoka frekwencja podczas Dni Otwartych, ale też choćby przyznana jest przez EDP nagroda. Jesteśmy przekonani, że powtórzy ona sukces modelu Jet Press 720S, który z powodzeniem wdrożyły setki drukarń komercyjnych, dziełowych i opakowaniowych z całego świata”.
Jet Press 750S oferuje prędkość 3,6 tys. ark. B2/h oraz – według informacji pochodzących od użytkowników jej wersji beta – wysoki całkowity wskaźnik wykorzystania maszyny (przekraczający 90 proc.). Wśród innych, kluczowych cech tego urządzenia Fujifilm wymienia m.in. wszechstronność, szeroki gamut kolorystyczny i wysoką jakość druku, kierując je do firm poszukujących wydajnej maszyny cyfrowej, dedykowanej pracom do 5 tys. egzemplarzy, a przy tym oferującej wysoką jakość reprodukcji.
„W tym kontekście Jet Press 750S to atrakcyjna alternatywa wobec tradycyjnego offsetu, zwłaszcza dla drukarń, które poszukują nowych źródeł w postaci personalizowanych i niskonakładowych, a zarazem zyskownych zleceń” – dodaje Karol Niedzielski.
Firma Fujifilm sfinalizowała już pierwsze kontrakty na dostawę swojego nowego rozwiązania. Wśród pierwszych użytkowników maszyny Jet Press 750S znalazły się m.in.: Mediadruckwerk – niemiecki dostawca kompleksowych usług poligraficznych oraz FloriColor – portugalska drukarnia specjalizująca się w fotoalbumach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

cript>